Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský ministr financí: Rusku nebudeme platit žádné dluhy!

Ukrajinský ministr financí: Rusku nebudeme platit žádné dluhy!

Rusko s Ukrajinou vyjednává prostřednictvím vyjednavačů, aby získalo zpět 3 miliardy dolarů, které si Ukrajina půjčila od Ruska ještě za prezidenta Viktora Janukovyče.

Alexandr Danyliuk, ukrajinský ministr financí
31. října 2017 - 07:20

Sergei Storčak, náměstek ruského ministra financí, prozradil nepřímo vyjednávání s Kyjevem o tom, jak může Rusko dostat zpět své peníze. Nevyjednává však přímo s ukrajinskými úřady.


Moskva půjčla 3 miliardy dolarů Ukrajině v roce 2013, ale nové ukrajinské vedení po sesazení Viktora Janukovyče prostě nechce tuto skutečnost zohlednit. Alexandr Danyliuk, ukrajinský ministr financí, uvedl, že nevidí žádný důvod, proč by se  tyto peníze měly vracet.

V únoru letošního roku Rusko porazilo Ukrajinu u vrchního soudu v Londýně a požadovalo pokutu ve výši 75 milionů dolarů přesahující 3 miliardy dolarů.


Mezinárodní měnový fond (MMF) uvedl, že požadavky Kremlu jsou legitimní a pokud se Moskva rozhodne pro právní kroky, tak může dosáhnout toho, že Ukrajina bude prohlášena za platebně neschopnou zemi, což bude mít vážný dopad na celý finanční systém země, a Ukrajina může snadno skončit v  úpadku ,

(rp,prvnizpravy.cz,karpathir,foto:arch.)