Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský novinář: Ukrajina se spasí pouze jako americká kolonie!

Ukrajinský novinář: Ukrajina se spasí pouze jako americká kolonie!

Zachránit Ukrajinu může pouze vnější řízení ze strany USA. Tento názor vyjádřil novinář Dmitrij Gordon ve vysílání programu "Evening Prime" televizního kanálu "112 Ukrajina".

Dmitrij Gordon, ukrajinský novinář
5. listopadu 2017 - 10:10

Známý novinář ve své podstatě vyjádřil depresi, v níž žijí obyvatelé Ukrajiny, od politických elit až po vraždy politiků.

Podle Gordona jdou Ukrajinci do politiky pouze za účelem vydělat peníze a ne přinášet štěstí své zemi. Zdůraznil, že jsou lidé u moci velmi chytří, ale nemají morální základ.„Někdy přemýšlím, jak přerušit tento začarovaný kruh, a dnes mám jednu cestu. Opět platí, že za to, co nyní řeknu, tak mě mnozí budou plivat – je pouze vnější řízení, ne evropské, protože Evropa má své problémy až nad hlavu,“ řekl.

„Je to pouze americké vnější řízení, jinou cestu nevidím. My se sami nemůžeme dohodnout, nemůžeme," zdůraznil smutně, ale rozhodně novinář.


Dodal, že většina známých vražd v zemi nemá ruskou stopu. „Když vidím ty vraždy, naprosto chápu, že neexistují žádné ideologické problémy a není tam žádná ruská stopa, třebaže by nás tak přitahovala,“ řekl Gordon.

Novinář zdůraznil, že neví, jestli existují lidé, kteří nesnáší Rusko víc než on. „Ale nemám rád nespravedlnost. Nemám rád, když se lidé zabývající vnitřními problémy na základě skazek a pak tvrdí: To je ruská stopa, je Putin, Rusové, teroristické skupiny a tak dále. O všech vraždách – no, jsem ochopen připustit mínus nula celá jednu desetinu procenta, jsme odhodláni okamžitě mluvit o ruské stopě, už hodinu po vraždě," prohlásil.

Nedávno bylo oznámeno, že ukrajinský státní dluh dosáhl 77 miliard dolarů. To není země bez pomoci zahraničí schopna zaplatit a musela by vyhlásit bankrot. Využívá to například Mezinárodní měnový fond, který své tranše podmiňuje splněním řady podmínek. Právě tato skutečnost vyvolává u ukrajinských nacionalistů ostrou kritiku MMF. Za těchto podmínek, včetně vědomí, že USA využívají Ukrajinu v podstatě jen jako klacek na Rusko, je dost pochybné, že by si uvázaly takový kámen okolo krku. Navíc se k Ukrajině chovají značně ambivalentně, na jedné straně ji podporují (vydělují ji stamiliony dolarů na vojenskou pomoc), ale na druhé straně klidně prodávají zoufalé a chudé zemi potřebné uhlí za trojnásobnou cenu.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: repro 112.ua)