Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Doba Ruska končí, a Krym vrátíme silou!

Ukrajinský poslanec: Doba Ruska končí, a Krym vrátíme silou!

Pouze ukrajinská armáda je schopna vrátit Donbas a Krym Ukrajině, prohlásil poslanec Nejvyšší rady z Lidové fronty Jurij Bereza.

Ilustrační foto
14. února 2018 - 11:04

Podle něj Minská smlouva umožnila Ukrajině dát do pořádku budování armády a rovněž reorganizovat ozbrojené síly země (dost zajímavý výklad smyslu minských dohod – pozn. red.).

„Pouze ukrajinská armáda, ukrajinští vojáci jsou schopni znovu získat svrchovanost v Donbasu a Krymu. Nebudou existovat žádné další možnosti," zdůraznil Bereza na ukrajinském televizním kanálu 112.

Ukrajinský generál: Museli bychom Doněck a Luhansk setřít z tváře země!
Ukrajině prý pomohou k návratu Krymu raketové údery na poloostrov!

Zároveň poslanec poznamenal, že se ukrajinská armáda stala „jednou z nejschopnějších armád v Evropě" a „končí doba Ruska".

Není to jediný výrok, který hovoří o vojenském „návratu“ poloostrova pod kontrolu Ukrajiny. Například tajemník bezpečnostní rady Alexandr Turčynov poznamenal, že nový zákon o reintegraci Donbasu, "nevylučuje silové řešení". Nicméně i zde občas zazní hlas, že vojenské řešení by bylo patrně příliš krvavé. Ale tyto hlasy jsou obvykle přehlušeny rykem válečnickcýh nacionalistů.


Krym se stal ruským regionem po referendu, které se konalo v březnu 2014, kdy většina obyvatel poloostrova hlasovala za znovusjednocení s Ruskem.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)