Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Porošenko má strach z voleb! A oprávněně!

Ukrajinský poslanec: Porošenko má strach z voleb! A oprávněně!

Petro Porošenko se bojí provedení voleb, protože vidí reálnou situaci svého hodnocení ohledně sympatií Ukrajinců. Poslanec Jevgenij Murajev o tom informoval televizi NewsOne.

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
27. června 2018 - 11:05

„Pokud se nepletu, měla by se ještě prověřit ústava, zda Porošenko sám složí své pravomoci, ale  se účastnit se mimořádných prezidentských voleb nemá právo. Takže bych se na to nespoléhal. Ale ujišťuji vás, že Porošenko se bojí předčasných, mimořádných a všechn ostatní voleb, protože vidí skutečnou sociologii, a bez ohledu na to, jak se vznáší v oblacích, pochopil reálnou situaci v zemi a lásku lidu k němu,“ vysvětlil poslanec.

Pokud jde o předčasné parlamentní volby, Murajev poznamenal, že k nim nemůže dojít šest měsíců před prezidentskými volbami, to znamená, že k samotnému hlasování musí dojít v termínu.

„Ale pokud je mi známo, prezidentova administrativa nyní přemýšlí o tom, že volby mohou být vyhlášeny až za půl roku. Je tedy docela možné, že na konci srpna se bude snažit, aby s využitím všech administrativních zdrojů, prezidentské administrativy, bezpečnostní služby, Generální prokuratury, hrozbami, včetně celého represivního aparátu, získal maximální počet míst v parlamentu,“ zdůraznil Murajev.


Jak již bylo nedávno uvedeno, mezi pravděpodobné kandidáty na prezidentství Ukrajiny má největší podporu Julie Tymošenková. Výsledky průzkumu sosiologické skupiny „Hodnocení“ ukazují, že je pro ni připraveno hlasovat 15,9% těch, kteří jsou rozhodnuti voleb se účastnit. Čelo antiratingu naopak obsadil Petro Porošenko: téměř 52% respondentů by pro něj v žádném případě nehlasovalo.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone.ua, foto: arch.)