Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Západ chce změnit vládu v Kyjevě!

Ukrajinský poslanec: Západ chce změnit vládu v Kyjevě!

Hlavním požadavkem Západu na Ukrajinu je změna vlády, řekl poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič.

Vadim Rabinovič, ukrajinský poslanec
24. dubna 2018 - 11:04

Podle něj dosavadní příznivci „Lidové fronty“ strany Arsenije Jaceňuka navštívili USA a setkali se s americkými činiteli, zatímco zástupci prezidentské frakce Blok Petro Porošenka na jednání ve Washingtonu nebyli.

„Myslím, že jsou to naprosto srozumitelné signály, které přicházejí ze Západu, které naznačují pro vládu věci následující. Například všichni hlavní podporovatelé „Lidová fronty, „jeli do Washingtonu a tam byly skvělé přijati, zatímco prezidentovi lidé tam nebyli,“ řekl politik ve vysílání televizního kanálu „112 Ukrajina".

Podle ukrajinského poslance to naznačuje, že Západ vyžaduje změnu moci na Ukrajině.

Porošenko má jenom dvě možnosti: Emigrovat nebo spustit válku

Rabinovič rovněž dodal, že ukrajinský prezident je v zoufalé situaci a s největší pravděpodobností nebude moci obsadit prezidentský úřad na druhé funkční období.

„Chcete-li zůstat, a plavat v tomto systému, a vyhrát, musí jít Porošenko k volbám. Ale to nemůže  udělat. Nemůže to proto, že mu to Západ nedá. Ve skutečnosti si je dobře vědom, že rok před volbami, kdy nebude už moci rozpustit parlament, se jeho spojenci stanou jeho největšími nepřáteli," uzavřel Rabinovič.

V poslední době se na Ukrajině diskutovala pravděpodobnost rozpuštění parlamentu a předčasné volby, ale celá řada činitelů, včetně premiéra Vladimir Groismana a ministr vnitra Arsena Avakova tento vývoj odmítá.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: repro: youtube.com)