Svátek má: Nikola

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský velitel sní o tom, že dojde do Moskvy!

Ukrajinský velitel sní o tom, že dojde do Moskvy!

Velitel Vojenského námořního sboru Vadim Sucharevskij řekl v rozhovoru s „Obozrevatel", kde by podle jeho názoru měl skončit konflikt, který vypukl na východě Ukrajiny.

Ilustrační foto
12. března 2018 - 04:20

Ukrajinský novinář se důstojníka zeptal, jaké místo by spojil s koncem války v Donbasu. Sucharevskij odpověděl, že konflikt by měl skončit „alespoň" na hranicích Ukrajiny a Ruska.

Poté dodal, že on sám by chtěl, aby ukrajinské jednotky dorazily do centra Moskvy, a to do stanice metra "Sucharevskaja", která se jmenuje jako jeho příjmení.

Ukrajině prý pomohou k návratu Krymu raketové údery na poloostrov!

„Řeknu to takto: Sním, že s Ruskem už nikdy nebudou žádné vztahy. Takový koncept, jako je Rusko, zmizí úplně jak z mapy, tak z vědomí. Chci, aby se Číňané dostali k Uralu, a území od Uralu po Ukrajinu bylo považováno za „zelený ostrohem", jako v historii. Stejně jako Kubáň."

"Věřte mi, že všechno bude lepší,"
dodal.

Novinář poznamenal, že sen velitele nevypadá příliš realisticky. Nicméně takto uvažuje na Ukrajině vícero osob.

V témže čase pro změnu chilialisticky zauvažoval Dmitrij Jaroš o obsazení Kubáně a Voroněže

Bývalý šéf „Pravého sektoru“, zakladatel „Ukrajinské dobrovolnické armády“ Dmitrij Jaroš v televizi ZIK řekl, že Ukrajina má potenciál obsadit celou řadu ruských teritorií.

Aby Ukrajina zvítězila, je podle Jaroše nutné vyčistit Donbas a Krym od „protistátních elementů".

„Když se dotkneme Donbasu, tak samozřejmě, osvobození území a jeho očištění od všech destruktivních a protistátních elementů... Je to návrat na Krymu samozřejmě, protože bez tohoto nemůže být vítězství. Alespoň uvnitř hranic země, v níž jsme žili naposledy do roku 2014," uvedl bývalý vůdce „Pravého sektoru".


Poté, podle Jaroše, bude možné uvažovat o obsazení území Ruska. „Hlavní věc je vrátit území, pak se zamyslíme, v jinou dobu, tam jsou mladí lidé - naš Kubáň,  Donščina (území oblasti Rostova), Voronež,“ prohlásil Jaroš a vyjádřil názor, že Ukrajina má potenciál vybojovat si tato území.

Mimochodem na Ukrajině to není poprvé, kdy deklarují svou touhu vojensky „dojít" do ruského hlavního města. V loňském roce poslanec Nejvyšší rady Andrej Teteruk uvedl, že ukrajinská armáda je schopna porazit ruskou armádu a uspořádat přehlídku v centru Moskvy.

Lze se jen zeptat: Existuje na toto "blábolení" ukrajinských nacionalistů nějaká diagnóza?

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, youtube.com, foto: arch.)