Svátek má: Agáta

Zprávy

Velikost textu:

Umí dobře brečet: Řecko opět požaduje přemístění žadatelů o azyl

Umí dobře brečet: Řecko opět požaduje přemístění žadatelů o azyl

Dimitris Vitsas, řecký ministr pro migraci, vyzývá k přesídlení žadatelů o azyl do jiných evropských zemí, protože utečenecké tábory jsou přeplněné.

Jeden z uprchlických táborů
3. června 2019 - 06:20

„Řecko je šílené, že znovu vyzývá k solidaritě, ale nedokáže přitom zajistit vnější hranice EU, na ochranu hranic dostává miliardy, a v roce 2018 odmítlo Řecko přibližně 97 procent ze 7.000 žádostí o přesun z Německa,“ píše se v článku webu PolitikStube.

Kolik jich bylo posláno zpět do Turecka na základě "dohody s Tureckem"? „Uprchlíci“ by měli být posláni zpět v rámci dohody s Tureckem, která se dosud nerealizovala, protože Řecko je jedinou zemí EU, kterou Turecko neklasifikuje jako bezpečnou zemi, a tím narušuje dohodu o uprchlících.

Možná je také překročení kapacity ubytování pro "uprchlíky" a mít jenom nouzovou péči, plánované, zbavíte se tak mnoha lékařů a inženýrů snadněji a předáte je dál.


Řecký ministr pro migraci vyzval k přemístění žadatelů o azyl do jiných evropských zemí. "Zkoumání žádostí o azyl by mělo být rozděleno mezi všechny členské státy EU," řekl Dimitris Vitsas.

Řecko by mohlo prozkoumat maximálně 20.000 žádostí o azyl ročně, ale loni to bylo 60.000. "Pokud první země původu již zkontrolovala určitý počet žádostí, musí být žádost převedena do jiné země," řekl Vitsas, „tito žadatelé o azyl pak musí být přemístěni do této země."

Řecko opět zažilo v květnu výrazně více příjezdů migrantů z Turecka. Mezi 1. květnem a 26. květnem přijelo do Řecka více než 1300 lidí, dvě třetiny přes Egejské moře, jedna třetina po zemi, informuje agentura OSN pro uprchlíky a řecká pobřežní stráž.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)