Svátek má: Vladimír

Zprávy

Velikost textu:

USA chtějí nasadit 400 protiraket globálního systému na hranicích Ruska!

USA chtějí nasadit 400 protiraket globálního systému na hranicích Ruska!

Spojené státy plánují nasadit celkem 400 raket systému globální protiraketové obrany u ruských hranic, prohlásil ve vysílání televize „Rusko 24“ náměstek ruského ministra obrany Alexandr Fomin.

Americký protiraketový systém "THAAD"
3. března 2018 - 11:04

„Právě teď širokou frontou probíhají práce na obklíčení Ruska kruhem protiraketové obrany,“ uvedl Fomin

„Ve Spojených státech byly již ustanoveny oblasti protiraketové obrany v Kalifornii a na Aljašce. Dále byly ustanoveny oblasti (protiraketové obrany) v Rumunsku a pobaltských státech, a co nejdříve bude vytvořena oblast protiraketové obrany v Polsku. Připojeny k tomuto kruhu budou oblasti protiraketové obrany v Koreji a Japonsku, a celkem bude nasazeno 400 antiraket, které výrazně snižují potenciál jaderného odstrašení Ruska,“ upozornil.

Putin Západu: Nejednali jste, neposlouchali nás, nyní poslouchejte!

Na nebezpečný proces, který snižuje práh pro použití jaderných zbraní včetně náhlého globálního úderu Spojených států proti Rusku, upozorňuje ruská vláda už řadu let.


Naposledy to zaznělo při projevu ruského prezidenta Putina ve Federálním shromáždění. V něm Američany varoval, že nové ruské zbraně jsou schopné protiraketovou obranu překonat a varoval tak před iluzivní představou, že Rusko nebude schopno vrátit odvetný jaderný úder.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)