Svátek má: Jiřina

Zprávy

Velikost textu:

USA dodá Ukrajině vojenskou techniku prý na obranu proti Rusku

USA dodá Ukrajině vojenskou techniku prý na obranu proti Rusku

USA dodá Ukrajině vojenskou techniku v hodnotě 200 milionů dolarů na posílení bezpečnosti a obrany.

Ilustrační foto
22. července 2018 - 06:20

Velvyslanectví Ukrajiny ve Spojených státech  informuje, že příslušné struktury amerického  ministerstva obrany USA již zahájily postup pro uzavírání smluv.

Spojené státy přidělí Ukrajině 200 milionů dolarů na posílení bezpečnosti a obrany v roce 2018. Tyto prostředky budou použity pro vojenské vybavení, vojenské služby, logistiku a školení APU. Toto bylo oznámeno  velvyslanectvím Ukrajiny ve Spojených státech na jeho facebookové stránce.

„Rozhodnutí Washingtonu přidělit naší zemi 200 milionů dolarů v roce 2018, ukazuje na neměnnost postoje USA o podpoře Ukrajiny v jejím boji proti ruské agresi a uznání skutečnosti, že Kyjev soustavně pokračuje na cestě k reformě bezpečnostního sektoru a obrany, o čemž svědčí zejména přijetí prezidentského zákona "o národní bezpečnosti", uvádí se ve zprávě.

Velvyslanectví informuje, že příslušné struktury Ministerstva obrany USA již zahájily postupy pro uzavírání smluv o dodávkách vojenského vybavení a služeb pro obranný sektor Ukrajiny v roce 2018.

To, že americký a ruský prezident v Helsinkách mluvili o nutnosti zachování míru, o jaderném odzbrojování, o nutnosti řádného a nezávislého vyšetřování politicky motivovaných kauz, které zatěžují vztahy obou zemí standartními postupy obvyklými v právním státě, stačilo k tomu, aby byl Donald Trump  v USA i u nás označen za vlastizrádce. Zdá se, že strana války se uvolňování napjatých mezinárodních vztahů a perspektivy vzájemně výhodné spolupráce velmocí skutečně bojí, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta..
   
(rp,prvnizpravy.cz, 112.ua, foto:arch.)