Svátek má: Emil

Zprávy

Velikost textu:

USA opět připravují vojenskou koalici, tentokrát proti Madurovi

USA opět připravují vojenskou koalici, tentokrát proti Madurovi

Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton se těší na velkou koalici států, které se snaží o změnu moci ve Venezuele.

John Bolton, Trumpův poradce pro národní bezpečnost
4. března 2019 - 06:20

V nedělním rozhovoru pro televizní stanici CNN prozradil John Bolton své plány na likvidaci Madura a jeho režimu.

„Poslal jsem asi 150 vzkazů z Twitteru o Venezuele, je to nový experiment ve veřejné diplomacii. Faktem je, že se snažíme podpořit mírový přechod moci mezi Madurem a Guaidóem, kterého považujeme za prezidenta, "uvedl Johm Bolton.

John Bolton poznamenal, že píše své výzvy i ve španělštině, protože se zaměřuje na obyvatele v latinskoamerických zemích.

Na otázku moderátora, že Spojené státy podporují jiné diktátory ve světě, což podkopává důvěryhodnost Boltonových argumentů, Bolton odpověděl: „Ne, to si nemyslím."

„Chtěl bych, aby byla naše koalice široká, tím dokážeme, aby Maduro a celý korupční venezuelský režim byl vyhnán. To je to, o co se snažíme, "dodal John Bolton.


Americká invaze do Iráku vedla ke smrti tisíců amerických vojáků a sto tisíc civilistů, ale příznivci této války pro sebe nevyvodili žádné závěry a jsou připraveni na nová vojenská dobrodružství, řekl Tucker Carlson na Fox News.

Poučily Washington tyto lekce? Prakticky žádný z těch, kteří USA vrhli do irácké katastrofy, za to nezaplatil. Ti, kteří nejvíce obhajovali válku, jsou stále zde, Bill Kristol, Max Booth, John Bolton ... Mnozí z těchto lidí chtějí opakovat iráckou válku s ještě větším rozsahem v Sýrii, Libyi, Jemenu, Venezuele či samotném Íránu. Nepoučili se nic. A oni by mohli dostat šanci to udělat znovu. Ostatně koalice "ochotných" zde už byla - i s Českou republikou.

(rp,prvnizpravy.cz,eurasiadaily,foto:arch.)