Svátek má: Emil

Zprávy

Velikost textu:

V Kyjevě vyzvali rozdělit Rusko na části!

V Kyjevě vyzvali rozdělit Rusko na části!

Náměstek ministra pro dočasné okupované území a vnitřně vysídlené osoby Ukrajiny Georgij Tuka řekl portálu Glavred, jaký politický kurz by měl zvolit Kyjev ohledně Moskvy.

Georgij Tuka, náměstek ukrajinského ministra
10.prosinec 2017 - 13:06

Zdůraznil, že nevěří pojmům „bratrských národů“, „bratrské lásky“ a dodal, že vztahy mezi oběma zeměmi by měla být založena na pragmatismu.

„Ale politicky v budoucnu Rusko zůstane nepřítelem nezávislé Ukrajiny, takže naším úkolem je snažit se rozdělit Rusko na části," vysvětlil úředník.

Gaorgij Tuka rovněž proslul svojí láskou k demokracii, když se vyslovil pro zavedení diskatury na Ukrajině. A ostatně náměstek nepřišel poprvé s provokativními poznámkami o Rusku. Například v červenci nazval Moskvu „strašlivým" a „zákeřným" nepřítelem a vyzval Kyjev, aby posílil armádu. Podle něj by nejlepší možností pro Ukrajinu „a pro celý svět" bylo „ukončení existence Ruska, jako státu".


V reakci Franc Klincevič, předseda ruského výboru pro obranu Rady federace jen konstatoval, že si Tuka „musí zasloužit svůj chléb“. Vzhledem k tomu, že zahraniční „kurátoři“ ovládají každé ukrajinské ministerstvo. A pokud by jich nebylo, tak by se „Ukrajina už dávno sama rozpadla“. A proto je třeba udržovat vysokou úroveň rusofobie.


(kou, prvnizpravy.cz, glavred.info, foto: arch.)