Svátek má: Havel

Zprávy

Velikost textu:

V Porton Downu nedokázali, že Skripal byl otráven látkou z Ruska!!!

V Porton Downu nedokázali, že Skripal byl otráven látkou z Ruska!!!

Britští odborníci nebyli schopni zjistit původ nervové látky, kterou byl otráven bývalým plukovníkem GRU Sergej Skripal, řekl vedoucí vojenské laboratoře v Porton Downu televizi Sky News.

Ilustrační foto
3. dubna 2018 - 17:45

V tomto případě vedoucí laboratoře potvrdil, že vzorky byly identifikovány jako jedovaté látky typu „novicčok" (v britské terminologii).

„Nezjistili jsme, kde byla vyrobena, ale předali vědecké informace vládě, která využila řadu dalších zdrojů, aby dospěla k příslušným závěrům," řekl.

Nepříjemné ruské otázky Britům ohledně „případu Skripal"!

Podle anglické národní zdravotní služby zůstává stav Sergeje Skripala kritický, ale stabilní, jeho dcera Julia, která se minulý týden zotavila, je ve stabilním stavu.

4. března se v centru Salisbury ocitl v bezvědomí bývalý plukovník GRU Sergei Skripal a jeho dcera Julia. Britské úřady neopodstatněně tvrdí, že byli otráveny látkou vyvinutou v rámci sovětského programu "“novičok" a obvinili Rusko z účasti na atentátu. Ovšem v SSSR chemické zbraně s takovým názvem neexistovaly a k označení toxinů byla použita čísla a Moskva kategoricky popírá všechny a obvinění.

(kou, prvnizpravy.cz, sky.com, foto: arch.)