Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Verge: Bulharům zablokovali Twitter - spletli si je s ruskými „trolly“!

Verge: Bulharům zablokovali Twitter - spletli si je s ruskými „trolly“!

Podle The Verge si bulharští uživatelé Twitteru stále více stěžují na zablokování svých účtů v sociálních sítích a mazání zpráv psaných v azbuce.

Ilustrační foto
25. května 2018 - 10:10

Podle deníku důvod spočívá v posílení mechanismů lovu na ruské „trolly“, s tím výsledkem, že všechny zprávy psané v azbuce, jsou považovány za podezřelé.

Rozhodnutí Twitteru usilovat o aktivnější boj proti „trollům“, zdá se vede k neočekávaným důsledkům, soudě podle rozhořčení bulharských účastníků na sociální sítě, napsal The Verge. „Stále více lidí je nespokojeno s tím, že jejich účty byly zablokovány, a zprávy odstraněny z besed, a zdá se, že jen proto, že psali tweety v azbuce,“ uvedla publikace.

Jak bylo uvedeno, zvláštní důvod pro blokování účtů nebyl jmenován, ale „převažující hypotéza“ na základě zkušeností uživatelů je, že ‚odkazy @YouTube nebo další oblíbené účty v poště psané v azbuce vám způsobí problémy‘.

Kromě toho, pokud účet autora zprávy náhodou nebude zablokován, tak ten, který na to reaguje - v azbuce – má šanci na zablokování ještě větší. Tento problém ovlivňuje také uživatele, jejichž účty byly vytvořeny v roce 2009, stejně jako majitelé mnohatisícových sledování.

 
Autor článku  byl schopen ověřit údaje pouze bulharských uživatelů Twitteru, ovšem dotyčný problém se netýká jen členů této komunity.
 
Podle komentátora nejpravděpodobnější vysvětlení spočívá v tom, že se Twitter rozhodl upgradovat algoritmus „lovu“ ruských „robotů“ a „trollů“, a protože Rusové používají azbuku, a zprávy napsané těmito znaky jsou považovány za podezřelé.
 
 „Ale ve skutečnosti azbuku vynalezli Bulhaři,“ vysvětlil novinář. Jak bylo připomenuto autorem, azbuka se používá kromě Ruska v mnoha zemích, „a dokonce v Rusku samotném vlastně nejsou všichni trollové“.
 
Jak je uvedeno v článku, „nevinní“ uživatelé sice velmi rychle znovu získají přístup ke svým účtům po zablokování, ale Twitter se  k nim stále chová jako „digitálním vyvrhelům“ tím, že odstraňuje jejich zprávy a nedovolí odesílat oznámení ostatním uživatelům.

 
Když se autor obrátil na administrátora sociální sítě a požádal o komentář k tomu, co se děje, na odpověď čekal dva dny. „Chápeme tento problém a podnikneme všechny kroky nezbytné k jeho řešení. Zároveň budeme pokračovat v přijímání opatření ke zpřísnění své politiky proti škodlivým sítím a automatickému zasílání zpráv,“ uvedl nakonec Twitter.
 
Podle The Verge je tato epizoda dalším důkazem „přezíravosti“ Twitteru vůči obyčejným uživatelům sítě.

(kou, prvnizpravy.cz, theverge.com, foto: arch.)