Svátek má: Nikola

Zprávy

Velikost textu:

Výnosy z prodeje drog používá CIA pro svou činnost

Výnosy z prodeje drog používá CIA pro svou činnost

Bolivijský prezident Evo Morales prohlásil, že americká protidrogová politika vede ke zvýšení obchodu s drogami.

Ilustrační foto
27.červen 2017 - 07:20

„Tam, kde je DEA (Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami)) a vojenské základny USA, tam roste obchodování s drogami, trestná činnost, korupce,“ napsal Morales na Twitteru.

Poznamenal také, že tam kde byly nainstalovány Spojenými státy  neoliberální vlády a vojenské diktatury,  tak tam vzkvétá obchod s drogami.

V Kolumbii, po pravdě řečeno, běží válka o drogy, stejně jako v Afghánistánu, který od invaze amerických vojáků se stal světovou jedničkou ve výrobě drog. To znamená, že tajné fondy CIA jsou naplněny !!! napsaly Prvnizpravy.cz.

„Jaká to může být morálka Spojených států, které kontrolují ostatní státy, když v samotné USA je 1,6% uživatelů, zatímco světový průměr je 0,4%?“ upozornil bolivijský prezident.

Podle Moralese Spojené státy pod rouškou protidrogového boje zasahují do záležitostí jiných států a nedělají nic pro snížení užívání drog mezi svou populací.

Trump nechal generálům v Afghánistánu volné ruce

CIA používá prostředky z prodeje heroinu na financování vlastních, externích operací , takže když se Taliban dostal k moci, přišla o peníze. Heroin je jediný důvod, proč v Afghánistánu ještě americká armáda je a posiluje.

Na obchod s heroinem je napojena většina světových tajných služeb. A 93% heroinu pochází z Afghánistánu.

(rp,prvnizpravy.cz,fb morales,foto:arch.)