Svátek má: Matouš

Zprávy

Velikost textu:

WP: Putin obvinil USA ze snahy vměšovat se do ruských voleb!

WP: Putin obvinil USA ze snahy vměšovat se do ruských voleb!

Vladimir Putin obvinil USA, že v reakci na „údajné zasahování“ Moskvy do loňských prezidentských voleb v USA, chtějí „vytvářet problémy v prezidentských volbách v Rusku“, napsal The Washington Post.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
11. listopadu 2017 - 04:20

Podle něj se Washington snaží pomocí dopingového skandálu vytvořit v zemi „klima nespokojenosti".

Ruský vůdce Vladimír Putin obvinil Spojené státy, že se pokouší vměšovat do prezidentské volby v Rusku, aby se pomstily za údajné zasahování Moskvy do loňských voleb v Americe, uvedl The Washington Post.
 
V očekávání „možného“ v setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem Putin řekl, že Spojené státy trvají na vyloučení ruských sportovců z účasti na zimních olympijských hrách, aby vytvářily nespokojenost v Rusku s „jeho prezidentstvím“.
 
Mezinárodní olympijský výbor nedávno vyloučil šest ruských lyžařů, včetně dvou medailistů olympijských her v roce 2014, z další účasti v soutěži a obvinil sportovce z dopingu.

 
Za méně než 100 dnů před začátkem olympijských her v roce 2018 se MOV dosud nerozhodl, zda Rusku umožní účastnit se nadcházejících soutěží, uvedl článek.
 
„Co mě znepokojuje: olympijské hry by měly začít v únoru a kdy máme prezidentské volby? V březnu,“ řekl Vladimir Putin v rozhovoru s pracovníky jednoho uralského závodu. „Existují velmi velká podezření, že je to všechno děláno, aby se vytvořila nespokojenost sportovních fanoušků a sportovců, které jsou pro někoho nezbytné, skutečnost, že stát byl údajně zapojen do porušování, a stát je za to zodpovědný."
 
Podle něj USA „v reakci na naše údajné zasahování do voleb, chtějí vytvořit problémy při volbě ruského prezidenta".
 
Vladimir Putin také vyjádřil názor, že Spojené státy vyvíjejí „nadměrný" tlak na MOV prostřednictvím sponzorů, inzerentů a společností, která objednávají vysílací práva.
 
„Je to obrovská vrstva spojení a závislostí," zdůraznil ruský prezident. „A kontrolní podíl mají Spojené státy, protože tam jsou hlavní společnosti, tam jsou hlavní sponzoři, a tam jsou hlavní inzerenti."

 
Světová antidopingová agentura (WADA) v září z důvodu nedostatečných důkazů uzavřela případ 95 ruských sportovců podezřelých z použití drogy. Navzdory tomu americká antidopingová agentura, společně s 16 antidopingovými agenturami jiných zemí, stále požaduje odstranění Ruska z účasti na nadcházejících hrách.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foto: arch.)