Svátek má: Monika

Zprávy

Velikost textu:

WP: Trump se tvrdě pustil do Mayové během letu do Paříže!

WP: Trump se tvrdě pustil do Mayové během letu do Paříže!

Americký prezident Donald Trump zkritizoval britskou premiérku Theresu Mayovou v telefonickém rozhovoru během letu do Paříže, uvedl The Washiington Post.

Špatnou náladu Trumpa si "odskákala" i Myová
14. listopadu 2018 - 11:06

Podle deníku během letu do Paříže v pátek Mayová zavolala Trumpovi na palubu prezidentského letadla, aby mu blahopřála k výsledkům v průběžných volbách do Kongresu, ale Trump reagoval výbuchem nevole.

Trump zaútočil na Mayovou kritikou za to, že Británie podle jeho názoru nevynakládala dostatečné úsilí na potlačení Íránu. Také ji zpochybnil ohledně brexitu a stěžoval si na nespravedlivé, podle jeho názoru, obchodní dohody s evropskými zeměmi, napsal list.

Publikace s odkazem na americké a evropské činitele, poznamenala, že se Mayová musela už dříve vypořádat s hrubým chováním Trumpa, ale tentokrát byli „její poradci šokováni jeho zvláště špatnou náladou".

Noviny dodaly, že americký prezident měl během své návštěvy v Paříži špatnou náladu. „Byl vykolejený touto cestou. Nesnáší určité změny," citovala publikace slova vysokého úředníka z Bílého domu.


Trump přiletěl do Paříže na události k oslavě stého výročí konce První světové války. V úterý zanechal několik příspěvků na Twitter, kdy kritizoval Francii za vysoká dovozní cla na víno, takže bylo obtížné prodat americký alkohol. Americký prezident opět kritizoval myšlenku francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vytvořit panevropskou armádu, která by se bránila proti Spojeným státům, Rusku a Číně, a požádala o zaplacení za ochranu v NATO. Kromě toho se Trump zmínil o nízkém hodnocení prezidenta Macrona.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foto: arch.)