Svátek má: Jana

Zprávy

Velikost textu:

WT: Neonacistický web Daily Stormer nenašel v Rusku útočiště!

WT: Neonacistický web Daily Stormer nenašel v Rusku útočiště!

Ruský úřad zablokoval americkou neonacistickou stránku Daily Stormer, která se přestěhovala do ruské domény, píše The Washington Times.

Ilustrační foto
18.srpen 2017 - 13:05

Podle deníku správci webu věděli, že ruské úřady je velmi rychle zbaví registrace, přesto se k tomuto kroku odhodlali, protože chtěli, „podráždit“ americké liberály, kteří se v souvislosti s přemístěním okamžitě dospěli k tomu, že jsou neonacisté spojeni s Kremlem.

Neonacistický web The Daily Stormer je o krok blíž ke konečné ztrátě prostoru poté, co ho regulátor Roskomnadzor v Rusku zablokoval, napsaly The Washington Times.

USA poučují celý svět, ale domácí problémy nejsou schopny řešit


Neslavně známé stránky byl zneschopněny po zveřejnění článku, kde se posmívaly demonstrantce Haether Heyerové, která byla zabita při střetech mezi zastánci vlády bílé rasy a jejich oponentů v Charlottesville (zajímavé, to do té doby nevadil? - pozn. red.). Brzy poté, co byl web zablokován na stránkách GoDaddy a Google, objevil se Daily New Stormer v nové doméně - tentokrát v ruštině.
 
Roskomnadzor na to bezodkladně reagoval a požádal registrátora domén Ru-Center, aby stránku zablokoval.
 
„Stránky The Daily Stormer podporují neonacistické ideologie, podněcování rasové, etnické a jiné typy sociálních sváru,“ řekl vedoucí Roskomnadzoru Aleksandr Žarov. „V této souvislosti požádal Roskomnadzor registrátora doménových jmen Ru-Center, aby co nejdříve zvážil ukončení delegace doménového jména uvedeného webu v národní doméně „.ru“.
 
"Ruská vláda netoleruje nacionalisty a věděli jsme, že nás Roskomnadzor zablokuje," řekl administrátor neonacistického webu Andrew Auernheimer.
 
Auernheimer si uvědomuje, že po přestěhování neonacistického webu na ruskou adresu, mnoho liberálů usoudí, že jsou neonacisté zajedno s Ruskem.


Ru-Cener však uvedl, že doména .ru není ukazatelem toho, že by byla stránka spojena s Kremlem, protože se denně regitrují desítky tisíc internetových adres.
 
"Bylo to legrační," poznamenal správce.

Novinkou současné „války památníků“ ve Spojených státech je právě obvinění, že prý Rusko podněcovalo rasistické, utrapravicové a neonacistické organizace.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)