Svátek má: Vlastimil

Zprávy

Velikost textu:

WT: Washington musí bojovat ne s Kremlem, ale s korupcí Ameriky

WT: Washington musí bojovat ne s Kremlem, ale s korupcí Ameriky

Už velmi dlouho, od prvních dnů Obamova prezidentství se zdá, že v Americe není všechno v pořádku," napsal Todd Wood v materiálu pro The Washington Times.

Ilustrační foto
4.září 2017 - 04:20

Podle jeho názoru se zastánci teorie „stínové vlády" v USA snaží zatáhnout zemi do další drahé války, tentokrát s Ruskem. Podle Wooda by se ale USA měly soustředit na své vnitřní problémy, a hlavní je korupce.

Podle Wooda opatření přijatá Obamovou administrativou proti politické opozici, cílené podněcování k rasovým konfliktům, korupce v některých federálních agenturách,manipulace s armádou, vedla k jeho podezření, že „věci jdou opravdu špatně".
 
„Snad nejvýraznějším příkladem je zřejmá korupce FBI pod Jamesem Comeyem a jeho zběsilé ospravedlnění na národní televizi,“ uvedl americký novinář a dodal, že FBI už není tím, co byla za dnů jeho otce. „Comey lhal o Hillary Clintonové. Lhala Loretta Lynchová, stejně jako prezident Obama. Hillary Clintonová prodávala americké tajné informace a lhala znovu a znovu," zdůraznil Todd Wood.
 
Pak přišel Donald Trump, který Americe a jejímu lidu prokázal svoji „jasnou a vášnivou lásku" - začal mluvit přímo a pravdivě a hrozil, že přiškrtí „korupci".
 
A ano, Trump si myslel, že dobrý vztah s největší zemí na světě - s tou, která má největší arzenál jaderných zbraní na planetě - je „dobrý nápad".
 
Když se ukázalo, že Trump může vyhrát prezidentské volby, začal skandál s Ruskem.
 
Tento skandál jsme sledovali dva roky, ale neexistují žádné důkazy. Nyní se zvláštní prokurátor Robert Mueller „honí" za malými rybami", protože „velké ryby není možné najít".
Nepřátelství a agrese vůči Rusku jsou znatelné. „Ano, Kreml pravděpodobně použil proti nám diskutabilní kybernetické útoky v různých variantách. Stejně jsme to však udělali proti nim,“ poznamenal autor.
 
Hillary Clintonová se pokusila destabilizovat vládu Vladimira Putina, k čemuž se „určitě nepřizná“.
 
„Čína ukradla vše, co máme. Jejich zbraně vypadají přesně jako naše. Clintonovi jim všechno prodali. Kuba napadá naše diplomaty pomocí zvukových vln. Severní Korea hrozí, že nás zničí. IS organizuje teroristické buňky v zahraničí," je rozhořčen autor článku.
 
„Rusko není náš smrtelný nepřítel. Rusové pro nás nepředstavují skutečnou hrozbu. Jsou našimi odpůrci. S nimi je třeba tvrdě jednat," tvrdí Wood. Ale pokusy příznivců teorie „stínové vlády" v USA rozpoutat válku s Ruskem se dostává „mimo kontrolu", dodává.

 
„Je taktikou „stínové vlády" v USA agendě politiků, kteří zůstali ve svých místech z dob prezidentství Obamy, oslabit Ameriku tím, že ji zatáhnou do dalšího nákladného konfliktu? Může se jednat opokus o zničení vztahů mezi oběma zeměmi do takové míry, že nové uvolnění bude nemožné? Obama byl vždy neuctivý k Putinovi, označil ho líného, nešikovného a nudného školáka a Rusko za druhořadý stát, který nic nevykonal,“ napsal Todd Wood.
 
„Někdo opravdu chce bojovat proti Kremlu. Chtěl bych vědět, kdo to je a proč to potřebuje,“ dodal.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)