Svátek má: Ladislav

Zprávy

Velikost textu:

Za tři a půl roku vyplatilo Sasko migrantům kapesné 190 milionů euro

Za tři a půl roku vyplatilo Sasko migrantům kapesné 190 milionů euro

Svobodný stát Sasko zaplatilo žadatelům o azyl v posledních třech a půl letech téměř 190 milionů euro.

Ilustrační foto
9. ledna 2019 - 03:20

Vláda spolkové země nemá žádné informace o tom, kolik peněz žadatelé o azyl pošlou ze Saska do zemí původu nebo kolik je nakonec předáno teroristickým organizacím.

Carsten Hütter, poslanec AfD, podal žádost k saské vládě, kde chtěl odpověď na to zda vláda vůbec ví, kde a kým jsou „spotřebovávány“ miliony euro, určené žadatelům o azyl.
 
"Miliony euro v hotovosti jsou sociální migranti doslova lákáni do Německa. Německo jim nabízí nejvyšší sociální dávky v Evropě. Proto existuje obrovská azylová turistika z jižních přímořských zemí EU do Německa.

To šílenství musí konečně skončit. Legálně je ve všech spolkových státech již možné poskytovat žadatelům o azyl pouze jídlo a ubytování. Toto opatření je zvláště důležité pro odmítnuté žadatele o azyl, kteří jsou povinni opustit zemi a stále dostávají all-inclusive balíček s podporou Hartz IV a ubytováním,“ upozornil poslanec.

„AfD ukončí toto zneužívání financí vládou  CDU v Sasku," dodal Carsten Hütter.


Jako Hartzova koncepce jsou označována doporučení, jež poskytla komise vedená dr. Peterem Hartzem k reformám německého trhu práce v roce 2002. Její jednotlivé části jsou označovány jako Hartz I – Hartz IV.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)