Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Zacharčenko: Současnou ukrajinskou vládu čeká mezinárodní soud

Zacharčenko: Současnou ukrajinskou vládu čeká mezinárodní soud

Alexander Zacharčenko, vůdce Doněcké lidové republiky (DLR), během online konference s obyvateli Donbasu a Ukrajiny řekl, že současná kyjevská vláda musí být postavena před mezinárodním soud za zločiny proti lidskosti.

Alexander Zacharčenko, vůdce Doněcké lidové republiky
5. listopadu 2017 - 11:05

„Uspořádáme mezinárodní tribunál nad zločinci, kteří spáchali zločiny proti lidskosti, které jak je známo, nejsou promlčitelné,“ řekl Zacharčenko..

Zacharčenko poznamenal, že „po našem vítězství, ať už vojenském nebo politickém, se bude současné kyjevské vedení zodpovídat  jak za válku na  Donbasu, tak za politiku, kterou vedlo  na Ukrajině".

Jaroš oznámil velmi brzký návrat Donbasu Ukrajině!

Podle šéfa generálního štábu mohou během desetidenní operace s využitím letectva činit možné ztráty 10-12 tisíc vojáků, z nichž by byly 3 tisíce zabity. Na otázku novinářů na vyhodnocení civilních obětí uvedl, že na 2.300 mrtvých vojáků by bylo zabito 10 000 místních obyvatel.

Viktor Muženko začátkem října také uvedl, že podle výpočtů stejné operace z hlediska možných sil stran v podmínkách realizace silového scénáře má ukrajinská armáda dostatek sil, aby adekvátně reagovala nejen na Východě, ale na celé straně hranice s Ruskem.

(rp,prvnizpravy.cz,eurasia,foto:glava.rus)