Svátek má: Martina

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová britské veřejnosti: Jak zhodnotíte „fejky“ BBC?!

Zacharová britské veřejnosti: Jak zhodnotíte „fejky“ BBC?!

Mluvčí ruského MZV Maria Zacharová vyzvala britskou veřejnost, aby posoudila akce kanálu BBC, který hledá "ruskou stopu" v protestech ve Francii, aby „tekla krev“.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
17. prosince 2018 - 11:04

Reagovala tak na zachycenou korespondenci pracovníků BBC, z níž vyplývá požadavek redakce najít „ruskou stoupu“ v protestech „žlutých vest“ ve Francii, a to prakticky za každou cenu.

Poznamenala, že Británie pravidelně obviňuje ruská média z propagandy, ačkoli nepředkládá žádné důkazy. Současně Londýn neustále mluví o „hlasu veřejnosti".

Britské úřady zejména mluví o stížnostech regulátorovi médií Ofcom, na které jsou údajně nuceni reagovat. Poté jsou ruští novináři obviňováni z neprofesionálního chování, řekla Zacharová na televizním kanálu „Rusko 24".

„Mám otázku pro ty britské regulátory mediálního prostoru a veřejnosti: jak hodnotí tuto kompilaci údajných faktů, které dělají zaměstnanci jejich televizních a rozhlasových společností?" zeptala se Zacharová.


Připomněla, že Spojené království a Francie jsou stále v EU a vedou společnou zahraniční politiku, což znamená, že mnoho norem, a to i v oblasti žurnalistiky, mají stejné.

„Tak jak se můžete vypořádat s takovými věcmi ve vztahu ke svému sousedovi? Že jakoby sami lidé nevycházeli na ulici, ale údajně je to „ruka Moskvy ", která zasáhla a vynalezla celé hnutí „žlutých vest", a také to realizovala?" pokračovala rozhořčeně mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Dále upozornila na cynismus novinářů televizního kanálu BBC, který celou dobu „propagoval neomezený a nezávislý přístup, profesionalitu jako krédo svých vysílání".

Zacharová rovněž slíbila, že bude kontaktovat OBSE ohledně „lživosti" britských médií.

„S touto otázkou se brátíme na mezinárodní struktury. Zašleme dopis OBSE, aby tomu věnovala pozornost, protože to je okázalý fakt," řekla.

Předtím pracovnice BBC Olga Ivšina, přiznala, že redakce požadovala od zaměstnanců důkazy o „ruském vměšování" do protestů „žlutých vest“ ve Francii, a sdělila to v korespondenci s jednou z ruských dopisovatelek, která se zabývá akcemi v Paříži. Pozoruhodné je, že BBC to nepopřela.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)