Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová slíbila Borisu Johnsonovi „překvapení“!

Zacharová slíbila Borisu Johnsonovi „překvapení“!

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí mluvčí Maria Zacharová řekla, že Británie využívá u „případu Skripal“ techniky černého PR a akce Londýně jsou „kolosální provokací a dobrodružstvím“.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
27. března 2018 - 10:10

„Nemohou hájit své teze ... nemohou to prodat, používat své vlastní argumenty. Podle toho přešli ke konceptu antireklamy a globální černé PR. To je obrovská provokace. Řekla bych více: Je to  kolosální hazard,“ uvedla

Zacharova poznamenala, že informační kampaň proti Rusku je špatně vypracována. Takže podle ní britské sdělovací prostředky již začaly věnovat pozornost nepřesvědčivým argumentům.

Mluvčí ministerstva zahraničí také zdůraznila, že summit EU diskutoval o incidentu v Salisbury „bez jediného faktu, bez jediného argumentu", takže to podle jejího názoru "nevypadá ani jako soud".

„Dejte alespoň pár argumentů, ne, potřebujete srovnání s Třetí říší a nacistickým Německem pro takové publicistické účely," zdůraznila.

Ví vůbec Johnson, že Angličané před utkáním s Němci hajlovali?

Diplomatka také slíbil překvapení všem, kteří se snaží představit Rusko jako nepřítele. „Máme překvapení pro všechny, kteří mají dostatek svědomí, kteří přinejmenším nějakým způsobem vytyčují paralely mezi Ruskem a Třetí říší," řekla Zacharová.

V britském Salisbury dne 4. března byli bývalý důstojník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské speciální služby, a jeho dcera Julia otráveni. Vláda Spojeného království za to obvinila Rusko, aniž by čekala na výsledky šetření a aniž by předložila důkazy.

V souvislosti s tím summit zemí EU rozhodl, že v rámci „solidarity“ s Londýnem potrestá Moskvu vyhoštěním jejích diplomatů. Včera skupina 17 zemí včetně USA a Kanady oznámila, že k tomuto kroku přistupuje. Nejvíce pak USA, které oznámily vyhoštění 60 ruských diplomatů a uzavření ruského konzulátu v Seattlu.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)