Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová: Západ dělá vše proto, aby svět neznal reálný stav na Krymu!

Zacharová: Západ dělá vše proto, aby svět neznal reálný stav na Krymu!

Západ dělá vše možné, aby svět nevěděl o skutečném stavu na Krymu, zdůraznila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
25. března 2019 - 04:20

Diplomatka tak komentovala nedávné prohlášení amerického ministra zahraničí Mika Pompea. Ministr zahraničí uvedl, že situace s uznáním Krymu ruským územím se liší od uznání izraelské suverenity nad Golanskými výšinami.

Podle něj záměry Washingtonu plně odpovídají „skutečnému stavu v zemi".

„To je důvod, proč Washington a Brusel dělají vše pro to, aby svět nevěděl o reálné situaci na Krymu - jinak se uznání stane automaticky, jak vyplývá z logiky ministra zahraničí. Pochopili jsme vše a napravíme strategii informační práce. Děkuji, pane Pompeo,“ napsala ironicky Zacharová na Facebooku.


Poznamenala také, že vzpomínku na americké „síly dobra v regionu" a „blahodárnost Washingtonu" udržují „stovky tisíc hrobů i míst masových hrobů v Iráku, Libyi, Sýrii a dalších zemích regionu".

Americký prezident Donald Trump 21. března oznámil, že nastal čas uznat suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami, syrským územím, které Izrael již 50 okupuje.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)