Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Západ dělá z lidí hlupáky: Rusové prý čistí Dúmu od chlóru!

Západ dělá z lidí hlupáky: Rusové prý čistí Dúmu od chlóru!

Rusko musí opakovaně čelit naprostým výmyslům, které znějí v souvislosti s údajným chemickým útokem v syrském městě Dúma.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
17. dubna 2018 - 04:20

K jednomu z takových obvinění se musel vyjádřit i rusky ministr zahraničí Sergej Lavrov - k „podezření“ Londýna a Washingtonu, že ruští vojáci čistí prostor onoho chemického napadení v Dúmě. „Garantuji, že Rusko na místě nic neměnilo,“ zdůraznil Lavrov britské stanici BBC.

Podle BBC měly být v Dúmě shozeny dvě bomby s chórem (na rúzných místech). Každého jistě napadne, že představa, jak ruští vojáci „sterilizují“ velká prostředí plná trosek a prachu tak, aby inspektoři OPWC nenašli ani stopu chlóru, je směšná.

Studená sprcha pro Mayovou: Její činy v Sýrií podporuje jen čtvrtina Britů!

Lavrov v této souvislosti spíše vyslovil pochybnost, proč USA, Velká Británie a Francie provedly raketové údery den předtím, než dorazili inspektoři OPWC do Sýrie.

Vjezdu odborníků OPCW  do syrské Dúmy zabraňují následky úderu USA, Velké Británie a Francii v Sýrii, rovněž uvedl ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

„Všechno spočívá v absenci harmonizace oddělení bezpečnosti sekretariátu OSN ohledně cestu do místa dění v Dúmě. Proto brání urychlenému vyřešení tohoto problému dopady nezákonné ozbrojené akce, kterou Spojené království, spolu se skupinou dalších zemí uskutečnily v sobotu v noci večer,“ poukázal Rjabkov.

Moskva naprosto odmítá obvinění Londýna, že byl odborníkům OPCW odepřen vstup do Sýrie na místo údajné chemického útoku ve městě Dúma, a Rjabkov poznamenal: „Naprosto to vylučuji. Jsou to poslední výmysly britských kolegů,“ dodal rozhořčeně. Ostatně o tom svědčí i skutečnost, že syrská vláda okamžitě udělila misi OPWC víza ke vstupu do země.

O neobyčejném pokrytectví USA, Velké Británie a Francie, včetně zemí NATO v OSN je třeba připomenout, že v sérii hlasování 10. dubna v Radě bezpečnosti Moskva navrhla hlasovat o návrhu usnesení - na vyslání odborníků z OPCW do syrské Dúmy a jejich podporu, ale návrh potřebný počet hlasů nezískal! Hádejte koho?

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)