Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Že jsou v Azovu nacisti? No a? Jen mají jiný pohled na historii!

Že jsou v Azovu nacisti? No a? Jen mají jiný pohled na historii!

Zástupce velitele ukrajinské Národní gardy Jaroslav Spodar pozoruhodně vykládal publikaci „Ukrajinské zprávy“ o pluku „Azov“, jehož bojovníci otevřeně hlásají nacistické názory.

Jen mají jiný názor na historii...
18.srpen 2017 - 07:35

Voják uvedl, že „Azov“ je jedna z nejlepších jednotek Národní gardy, a na tom, že jeho bojovníci mají jiný názor na nacionálně socialistické hnutí v Německu, není nic špatného.

Zástupce velitele ukrajinské Národní gardy Ukrajiny, generálmajor Jaroslav Spodar mluvil s  vydáním „Ukrajinské zprávy“ o pluku „Azov“, kolem kterého se pravidelně šíří skandály. Zejména se Spodar vyjádřil k uctívání idolu Peruna „Azovcemi“.

V Kongresu zakázali Kyjevu dát peníze na nacistický prapor „Azov“!

„Máme v ústavě klauzuli nazvanou‚svoboda náboženství´. Ta jasně říká, že nemáme právo zasahovat do určitých věcí. Tedy, pokud to nemá vliv na plnění služebních povinností. Není zde žádné masová uctívání modly a vyrábění dřevěných soch Peruna a podobně,“ řekl Spodar.

Během rozhovoru, zástupce velitele Národní gardy opakovaně „Azov“ pochválil, na rozdíl od jiných dobrovolných jednotek, které vstoupily do národní gardy.
 
„Azovci“ se zajímají o historii - to je normální. Možná, že mají různé názory na nacionálně socialistického hnutí v Německu - to je také normální,“ poznamenal Spodar.


Pěkné, svobodomyslný, tolerantní a demokratický přístup k rasistickému pohledu arijské rasy a k jejich činům - od zavedení diktatury, Křišťálové noci, rozpoutání vyhlazovacích válek a konče miliony umučených v koncentrácích. Norimberský tribunál měl ovšem jiný názor, který se projevil i mezinárodním právu. To ale při budování demokracie a přejímání evropských hodnot obešlo Ukrajinu širokým obloukem.

(kou, prvnizpravy.cz, ukranews.com, foto: arch.)