Svátek má: Šarlota|Zoe

Politika

Velikost textu:

Foldyna: Žádné Kosovo neexistuje! Dámy a pánové, Kosovo je Srbsko!

Foldyna: Žádné Kosovo neexistuje! Dámy a pánové, Kosovo je Srbsko!

Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Smlouvy mezi Českou republikou a Republikou Kosovo o zamezení dvojímu zdanění, vyvolal diskusi ve Sněmovně. Pohovořil i Jaroslav Foldyna.

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD)
4. dubna 2015 - 18:01

Smlouva, která byla podepsána v Prištině dne 26. listopadu 2013, má ještě zabránit  daňovému úniku v oboru daní z příjmu,

Při projednávání vládního dokumentu první dubnový čtvrtek ve Sněmovně  se  ke  slovu přihlásil i poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) ...

"Já bych chtěl jenom znovu opakovat jednu věc pro český parlament a pro české poslance. Když se tady tak dlouho diskutuje o porušování mezinárodního práva, o morálce, tak já bych se chtěl zeptat. Když byste hlasovali dneska a potvrzovali stále ten podivný názor české vlády z roku 2008, že existuje nějaké Kosovo, které bylo odděleno Srbsku v rozporu s platnou rezolucí Rady bezpečnosti 1244, v rozporu s helsinskou smlouvou a mezinárodními smlouvami, tak současně budete také hlasovat pro to, že dnešní Krym už je Rusko. A že nebudete poukazovat na to, že bylo porušeno mezinárodní právo v situaci, ve které se nachází Rusko a Ukrajina. Tak se budeme muset srovnat s tím, co je a není pokrytectví, co je příčina a co je důsledek. Já z tohoto místa znovu opakuji. Pro poslance českého státu, pro poslance, kteří reprezentují názor a historii a ideu Tomáše Garrigua Masaryka, žádné Kosovo neexistuje! Dámy a pánové, Kosovo je Srbsko, jako bylo, je a bude! Platí rezoluce 1244, platí historie, platí mezinárodní právo a nesnižujte se k tomu, abyste si špinili ruce," prohlásil poslanec ČSSD.

Foldyna (ČSSD): Mezinárodní právo dostává na frak již 20 let!

O slovo se přihlásil ještě místopředseda vlády Pavel Bělobrádek ...
 
"Není příliš často, že bych souhlasil s kolegou Foldynou, nicméně musím říct, že pro mě je to otázka svědomí a já se při tomto hlasování zdržím, protože já osobně mám velký problém s uznáním Kosova jako samostatného státu," prohlásil za potlesku z pléna předseda KDU-ČSL.

(ps, Prvnizpravy.cz, Foto: Petr Skála)