Hašek opět zvítězil. Tentokrát nad tenisem v Čechách

politika

Dominik Hašek uvítal, že se v Česku nebude konat tenisový Turnaj mistryň. Podle něj by to byla „reklama na válku a genocidu". Pro podnikatele Tomáše Peteru, který chtěl akci zorganizovat v Ostravě a v Praze, jde však o velké zklamání.

Hašek opět zvítězil. Tentokrát nad tenisem v Čechách
Dominik Hašek
8. září 2023 - 10:03

O překvapivém zvratu ohledně místa konání na poslední chvíli rozhodla Ženská tenisová asociace (WTA). Právě tu bývalý hokejový brankář Dominik Hašek na konci června ostře kritizoval za to, že se pozastavovala nad omezením startu ruských a běloruských hráček na turnaji v Praze. Petera, který akci několik týdnů chystal, však Haškovo nadšení nesdílí.

„Je to pro nás obrovské zklamání,“ řekl pro web idnes.cz s tím, že příprava této akce si vyžádala téměř šest týdnu tvrdé přípravy a vyřizování všech náležitostí. 

„Udělali jsme skoro zázrak. Dokonce už jsme poslali kamion do Londýna pro speciální fialovou barvu, kterou si WTA objednala na nátěr kurtů. Pak nám ani nedali vědět, že se bude hrát v Cancúnu,“ podivoval se nad politikou WTA, která podle něj nedává smysl, uvedl pro server sport.cz.

Petera se také podivuje nad tím, že šéfové nutí tenistky na konci sezony letět po asijské šňůře do Střední Ameriky, načež většinu z nich vzápětí čeká finále BJK Cupu v Seville. 

„Tohle je šílenost. Tvrdí, že se ptali hráček. Ale odkývat jim to bez rozpaků mohla jedině Američanka Pegulaová, která je v Mexiku za chvilku. A co Šwiateková, Češky a další Evropanky? Jednoznačně vylučuju, že chtěly do Cancúnu a ne do Ostravy,“ uvedl dále Petera.

„Největší podnik, který mají, řeší úplně na poslední chvíli. Pak ho strčí do Guadalajary, Fort Worthu a Cancúnu, kde absolutně postrádají fanouškovskou základnu a tenisové zázemí,“ konstatoval ještě Tomáš Petera.

Psali jsme:

A právě přístup podnikatele Tomáše Petery, který si přál tenisový turnaj nabídnout českým divákům, pobouřil bývalou hvězdu NHL i KHL Dominika Haška, který proti tenisové asociaci WTA brojí, například pro její nekonfliktní přístup k ruským a běloruským sportovkyním na tenisovém turnaji v Praze.

„Jsem moc rád, že na území ČR nebude probíhat tato obrovská reklama na ruskou válku a zločiny včetně genocidy na ukrajinských dětech. Organizátorovi panu Peterovi jsou očividně lhostejní ukrajinští a ruští lidé, kteří kvůli této akci přijdou o život. Díky (i za Ukrajinu) všem za podporu,“ napsal Hašek na sociální síti X (dříve Twitter) s tím, že konání tohoto turnaje kdekoli na světě za současných pravidel bude obrovskou reklamou na ruskou imperialistickou válku a bude to stát mnoho ukrajinských i ruských životů. Hašek ještě doplnil, že je třeba WTA za tento postoj denně kritizovat, neboť jde o lidské životy.

(svoboda, prvnizrpavy.cz, foto: red.)


Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?