Roček: Eurovolební velmi smutný přelet nad politickým hnízdem

politika

Juknutí na výsledky česko – moravského euromaratonu ukázalo, jak neveselá bude budoucnost.

Roček: Eurovolební velmi smutný přelet nad politickým hnízdem
František Roček, publicista
10. června 2024 - 11:17

Nepřekvapilo, že první doběhli pružní, vypočítaví až vyčůraní, ale v některých otázkách nacionálně pragmatičtí a nezelení, člověci z ANO. Je otázkou, na kolik jim pomohla debata, kde spolu verbálně souložili Fiala a Babiš. Fiala se ukázal jako rozbředlá nula, a Babiš jako relativně rozumný a s jasně protimigračním kecáním, píše František Roček v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Ale co ukázaly eurovolby? Konzervativně primitivnější voliči pětikoalice zvítězili nad ANO, ačkoliv se to na první pohled nezdá.

Fialově psychopatická střední skupina konzervativních vojsk SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) získala 6 mandátů v europoslaneckém blázinci. Plus 2 hlasy ze skupiny Starostové. Starostové si mysleli, že se jim více voliči ztopoří, když budou volebníkovat mimo pětikoalici. Získali jenom ušmudlané 2 hlasy. Ale to nevadí, protože se k nim musí počítat i jediný ušmudlaný mandát strany Lupičů – Pirátů z vládní pětikoalice. Je znát, že hlasy Lupičů – Pirátů přicházejí jenom od hloupých lidí, ale i jednohlas se počítá do vítězné matematiky 6+2+1 = 9.


ANO získalo jenom 7 eurostoliček. Čili vítězství fialové vládní kohortě zajistili jejich věrní voliči,  věřící, že ta banda fetuje nějaké HODNOTY.

Skutečná opozice vůči české vládní i bruselské euro mafii je objektivně a nepřehlédnutelně v hajzlu. Koalice komunistů a spol. získala 2 mandáty, Přísaha jedoucí na motoristech také jenom 2 a příliš ukřičená SPD s Trikolorou v kapse jenom 1 eurožidli. Čili: 2+2+1.

V předvolebním naslouchání jsem chodil po jednom ústeckém sídlišti a naslouchal zda a jak budou lidé sídlištní eurovolit. Většina měla jasnou vizi: Fialovou vládu považuje za fialový hnus úchyláků, ale eurovolit nepůjdou: „Se++ na volby“ byla většinová odpověď vyslechnutých. Kdo sice současná vládu považuje za hnus, ale nešel eurovolit, dával svým nedáváním hlasů většinovým vítězům z prokleté skupiny 6+2+1 = 9. K vítězství primitivistů s 9 hlasy paradoxně pomohli ti, kteří vládní Fialovníky nenávidí.

Na rozdíl od občana Vidláka (První zprávy - Domácí - Kam kráčíš, Evropo? Vidlák spatřil výsledky a má jasno (prvnizpravy.cz) čili určitou naději, že v bruselském eurohnízdišti dojde k nějakým změnám.

Já naopak osobně tuším, že změny budou téměř nulové. Pokud by náhodou současná eurovůdkyně šla do hajzlíku, je zcela jisté, že na její místo nastoupí obdobně kvalitní vypatlanec jiného jména.

EUROevropská Evropa nemá velkou naději na změnu. Ačkoliv různí političtí komentátorníci se vytahují, že prý jo.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?