Svátek má: Bohuslava

Politika

Velikost textu:

Za hyenami do ZOO, za hyenismem do některých českých médií

Za hyenami do ZOO, za hyenismem do některých českých médií

Hyeny (Hyaeninae) tvoří podčeleď čeledi hyenovití. Jsou to středně velcí masožravci, obývající Afriku a Asii. Hyeny patří mezi kočkotvárné šelmy, jsou tedy příbuzné kočkám více než psům, kterým se podobají. Hyeny prosluly jako mrchožrouti. A co je hyenismus?

Za hyenami do ZOO
14. listopadu 2018 - 07:44

V současné době bují českými médiemi kauza kolem premiérova syna rovněž Andreje, s kterým za záhadných okolnosti učinila rozhovor záhadná novinářská dvojice působící nyní na TV Seznam.
 
"Vděčná ČT převzala v plném rozsahu "zpravodajský" arzenál TV Seznam a ukázala krátký záznam z vyjádření Babiše mladšího. Nemusím záznam příliš studovat, aby mně bylo hned jasné, že v případě tohoto mladého muže se jedná o osobu, jak to šetrně říci, duševně nemocnou. Z tohoto hlediska nemohu hodnotit publicistický počin TV Seznam jinak, než jako naprostý hyenismus," komentoval událost bývalý premiér Jiří Paroubek na webu Vaševěc.cz.Nebyl sám, kdo porovnal novinářskou práci s činností šelmy kočkovité v přírodě. Co vlastně odporného činí hyeny?

"Zoologové rozlišují hyeny na hyenu skvrnitou, hyenu žíhanou a hyenu čabrakovou. Říká se, že hyeny   se živí převážně mršinami i když nejnovější výzkumy dokazují, že hyena skvrnitá je převážně lovec.

V přeneseném slova smyslu se jako hyena označuje člověk, který zneužívá lidského neštěstí nebo na něm parazituje," píše se ve Wikipedii.


(ps, Wikipedie, Prvnizpravy.cz, foto: ps)