Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Další válečný zločin: Koalice USA bombardovala v Sýrii nemocnici!

Další válečný zločin: Koalice USA bombardovala v Sýrii nemocnici!

Letadla mezinárodní koalice vedené USA provedla nálet na obec Abukemal v syrské provincii Deir az-Zour. Šest lidí bylo zabito a 10 zraněno, uvedla syrská agentura SANA.

Ilustrační foto
31. července 2017 - 04:20

Podle agentury koalice udeřila na nemocnici Aiša a sportovní klub v Abukemale. Za poslední měsíc to byl čtvrtý koaliční nálet v Deir az-Zour, při kterém byly zabíjeni civilisté.

Předtím SANA ohlásila letecké útoky na domy ve městě Al-Majadin. Výsledkem byla smrt deseti lidí, včetně pěti dětí. Totéž bylo město bombardováno na konci června, tehdy v Al-Majadině a vesnici At-Debljan bylo zabito 90 civilistů, včetně žen a dětí.

TRT: Američané zabíjejí v Sýrii a Iráku pětkrát více civilistů, než Rusové!

Je přitom pozoruhodné, jak o těchto válečných zločinech koalice, do níž patří i letouny Velké Británie, Francie, Belgie a Austrálie, západní tisk a televize mlčí. Ještě donedávna tvořily neprokázané zprávy o tom, že ruské letectvo „bombarduje nemocnice“ titulky předních stránek. Tisk a západní politici se zalykali rozhořčením nad údajnými ruskými a syrskými „válečnými zločiny“.

Samotná koalice na začátku července připustila, že při náletech v Sýrii a Iráku zabila nejméně 603 civilistů, 180 případů bylo dosud vyšetřováno. Ovšem mnohé pozorovatelské a lidskoprávní organizace poukazují na to, že tato čísla jsou mnohonásobně podceněna.

Akce mezinárodní koalice pod záminkou boje proti IS v Sýrii jsou nelegitimní a jsou prováděny bez souhlasu a koordinace se syrským vedením. Už tento fakt je v rozporu s mezinárodním právem!

Na bombardování nemocnice reagovali v ruském parlamentu a vyzvali, aby se „příliš častými obětmi civilistů“ koaličních náletů letadel vedených USA zabývala Rada bezpečnosti OSN.

(kou, prvnizpravy.cz, sana.sy, foto: arch.)