Kdo jiný než US Navy musí vědět, kdo se pohyboval okolo Nord Stream

zprávy

Shodou okolností, téměř na den přesně, kdy došlo k sabotáži na plynovodech Nord Stream 1 a 2, dojde 1.října k otevření plynovodu z Norska do Polska.

Kdo jiný než US Navy musí vědět, kdo se pohyboval okolo Nord Stream
Maassen: americké námořnictvo musí vědět, kdo byl padouch s výbušninami
29. září 2022 - 04:20

Bývalý polský ministr zahraničí a maršál Sejmu a v současnosti europoslanec Radoslaw „Radek“ Sikorski, o kterém jsme psali jak chválí USA za útok na plynovody Nord Stream 1 a 2,  je ženatý s paní Anne Applebaumovou, která má polské i americké občanství a od roku 2006 žije v Polsku.


Kdo je Anne Applebaumová?

Anne Applebaumová je členkou soukromého think-tanku Council on Foreign Relations. Památný projev bývalého šéfa STRATFORu George Friedmana na „Council on Foreign Relations“ v Chicagu v roce 2015, ve kterém otevřeně vysvětlil geostrategii USA. George Friedman řídí Geopolitical Futures od roku 2015. Applebaumová je také členkou „Centra pro analýzu evropské politiky“, dalšího z těch notoricky známých „think tanků“ v USA.

CEPA sídlí ve Washingtonu a od roku 2006 se zabývá „transatlantickou spoluprací“. Paní Applebaumová je také profesorkou na London School of Economics a vedoucím pracovníkem School of Advanced International Studies na Univerzitě Johnse Hopkinse, jejíž lékařská fakulta poskytla všechna alarmistická data na začátku pandemie, později už ne.  Největším dárcem Johns Hopkins University v roce 2018 byl Michael Bloomberg s 1,8 miliardami dolarů. V roce 2021 přišlo dalších 150 milionů od Bloombergu. Paní Applebaumová, pan Bloomberg, pan Friedman, pan Soros a další jsou satelity ve vesmíru Clinton-Obama – a tento vesmír má zase významný vliv takzvaných „jestřábů“ americké zahraniční politiky. Takže klan Kaganů s manželkou Victorií - "F*k EU!" - Nuland, Paul Krugman,Pan Wolfowitz a manželé. Dementní Joe je evidentně jen figurína. Každý, kdo věří, že někdo jako chcípající Biden dokáže obsadit úřad amerického prezidenta sám, pravděpodobně také věří, že zmatený Joe by vyhrál sprint proti Usainu Boltovi. Skutečným prezidentem USA s rozhodovací pravomocí je pravděpodobně stále nebo znovu pan Obama, možná v neoficiálním duumvirátu s Hillary Clintonovou. Existuje velmi podivné video pořízené v Bílém domě před pěti měsíci, které tuto tezi podporuje.

O výstavbě „Baltic Pipe“ jako větve „Europipe II“ bylo rozhodnuto v roce 2001. Odpovídající dohody o spolupráci byly podepsány v roce 2007. Radoslaw „Radek“ Sikorski byl v letech 1998 až 2001 náměstkem ministra zahraničí ve vládě Jerzyho Buzeka. Slavnostní zahájení bylo 27. září 2022, v den výbušné sabotáže Nord Stream 1 & 2. Baltic Pipe má být uveden do provozu 1. října 2022.

Maassen: Americké námořnictvo musí vědět, kdo byl padouch s výbušninami

Hans Georg Maassen, bývalý šéf německého Úřadu pro ochranu ústavy, sarkasticky tweetoval, že americké námořnictvo musí vědět, kdo byl padouch s výbušninami. Koneckonců tam bylo. Zdá se, že kromě amerického námořnictva to nikdo neví, ani Dánové a Švédové, i když minimálně od začátku ukrajinské války by v Baltském moři neměl být ani centimetr čtvereční, který by NATO trvale nesledovalo. Od té doby se k ostrovu Bornholm, ostrůvku eminentního strategického významu, pravděpodobně ani kánoe nepřiblížila bez povšimnutí.


Nicméně EU se chová bezradné. Incident musí být pečlivě vyšetřen. Na odpovědné osoby musí být uvaleny tvrdé sankce. Nicméně hlavní oblíbená podezřelá „osoba“ ? – Samozřejmě: Rusko. Mluvilo se dokonce o útoku dronem na Nord Stream 1a2. To je samozřejmě úplný nesmysl. Pokud by Rusko chtělo v určité chvíli zabránit opětovnému proudění plynu v již tak paralyzovaných potrubích, stačilo by jednoduše uzavřít kohoutek. Výbušniny jsou zcela zbytečné.


Návštěva Scholze v Bílém domě

Existuje video z návštěvy kancléře ve Washingtonu 7. února 2022. Americký prezident na tiskové konferenci na setkání řekl, že USA by mohly definitivně vypnout Nord Stream 2, pokud by Rusko napadlo Ukrajinu, bez ohledu na to, co by chtěly. Jedna věc je jistá: Nord Stream 2 je od 27. září uzavřen. A to na dlouhou dobu. Bylo by naivní se domnívat, že USA ještě 7. února nevěděly, že se Rusko chystá napadnout Ukrajinu. Ještě to však nebylo oficiální, a proto mohl Olaf Scholz na stejné tiskové konferenci dementnímu Joeovi vysvětlit, že Nord Stream 2 je svinstvo, které se ho týká, a že od toho raději dá ruce pryč, jinak dojde ke značným deformacím v „transatlantické spolupráci“ a Scholz stál v pozoru jako školák.

Šéfka tiskové služby Bílého domu Karine Jean-Pierre na briefingu 28. září 2022 uvedla, že americký prezident Joe Biden neslíbil, že Nord Stream 2 zničí. Prezident podle zástupce americké administrativy mluvil pouze o nepřipuštění zprovoznění ropovodu.

Polsko se naivně spoléhá jen na USA

Nyní není žádným tajemstvím, že Polsko se strašlivou naivitou hledí kvůli vlastní národní bezpečnosti raději do USA než do Německa nebo Ruska. To má historické důvody, které byly několikrát obnoveny a je velmi v souladu s americkou doktrínou z roku 1912. Jde o klín mezi Ruskem a západní Evropou, za hojnou podporou polského maršála Józefa Pilsudského (1867-1935). Tento klín měl dokonce jméno „Mezimoří ". Koncepce tohoto velkého politického projektu po první světové válce upřednostňovala konfederaci států mezi Baltským mořem a Černým mořem s cílem trvale oddělit tehdy obrovskou Německou říši s potenciálem průmyslového a vojenského rozvoje od Ruska. Z polského pohledu pak opodstatnění konceptu „Mezimoří“ obnovil pakt Molotov-Ribbentrop z 23. srpna 1939. Zdá se, že neustále zažívá renesanci. Polsko se velmi bojí o svou existenci poté, co země zanikla během druhé světové války, kdy si ji rozdělili Němci a Rusové. Je jen logické, že Poláci by raději viděli „ochránce“ v USA než v jakémkoli evropském národě. Po německé invazi 1. září 1939 nesplnila Anglie ani Francie své bezpečnostní záruky pro Polsko z 31. března 1939.

Nedávno vešlo ve známost, že Polsko a Ukrajina souhlasily s otevřením hranic mezi svými zeměmi a dokonce že Poláci by mohli být voleni do politických funkcí na Ukrajině. Moderní modifikovaný koncept „Mezimoří“ by navíc odpovídal zájmům Američanů, kteří z ekonomických důvodů vždy měli zájem na tom, aby se západní Evropa – zejména Německo – nespojila s ruskými zdroji.

V roce 1912 ještě panovaly obavy, že budou USA ekonomicky zastíněny Německem. Nyní existují další globální hráči, ale stále v zásadě platí, že uzavřený eurasijský ekonomický prostor by byl pro USA extrémním konkurentem. Že dnešní státy ve východní Evropě, které lze využít jako klín „Mezimoří“ mezi západní Evropou a Ruskem a které těží zejména z americké přízně, je zřejmé. Zdarma je od USA jedině smrt.

Urážka

Tweet „Děkuji, USA“ od polského exministra zahraničí a europoslance Radka Sikorského je nicméně urážkou. Za prvé, po ukončení kontraktů na plyn s Ruskem z důvodu ukrajinské války Polsko nadále dostávalo plyn z Německa, i když situace s dodávkami v samotném Německu se již stala nestabilní. Za druhé, útok na kritickou německou infrastrukturu – provedený americkým námořnictvem s téměř 100% jistotou – byl útokem „spojenců a přátel“ proti „spojencům a přátelům“. Sikorského „Děkuji, USA“ je také poděkováním za útok na životní zájmy západní sousední země, s níž je Polsko součástí EU – a toto poděkování přichází v době, kdy Polsko požaduje od Německa miliardové reparační platby za následky druhé světové války.

Od německé spolkové vlády zatím nezazněl žádný komentář k útoku na Nordstream 1 a 2, ani k Sikorského tweetu „Děkuji“.

Ahoj německé námořnictvo!

Kladu si  kacířskou otázku, zda německé spolkové námořnictvo někdy slyšelo o „baltské trubce“. Pokud by v příštích dnech došlo k úniku a kdyby byly tak krásné fotografie jako bublajícího „skleníkového plynu“ metanu na mořské hladině poblíž Bornholmu, bývalá německá ministryně obrany Ursula von  Leyenová a současná předsedkyně Evropské komise by mohla tweetovat, že je  to pěkná zastávka pro focení: „Děkuji, pane Sikorski. Děkuji Polsko. Děkuji, paní Applebaumová. Děkuji, pane Bidene.“ To je bohužel v „Uschi's World" naprosto nemyslitelné. Naopak raději přemýšlí o tom, který chytrý příběh lze vykonstruovat a obvinit Rusy ze sabotáže Nord Stream 1 a 2. V Berlíně se mezitím rozhostilo ticho.

Je zřejmé, proč se to stalo: V posledních dnech se statisíce lidí na veřejných ulicích a náměstích v Německu vyslovily pro otevření Nord Stream 2. Americká vláda pravděpodobně chtěla zajistit, aby se spolková vláda náhodou nevyzula ze společných sankčních pantoflí, aby sloužila vůli německého lidu.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?