Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Ljaško: Saakašvili ukrajinským občanem, to je potupa Ukrajiny

Ljaško: Saakašvili ukrajinským občanem, to je potupa Ukrajiny

Rozhodnutí prezidenta Porošenka je ponižováním ukrajinského národa a uznání skutečnosti, že úřady nejsou schopny zavést bez cizí pomoci doma pořádek, řekl vůdce Radikální ukrajinské strany Oleg Ljaško k ukrajinskému občanství Saakašviliho. 

Michail Saakašvili
30. května 2015 - 01:15

Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili dostal ukrajinské občanství, které mu udělil Petro Porošenko. Ukrajinský prezident má v úmyslu jmenovat Saakašviliho oděsským guvernérem.

Ukrajinští politici jmenování Saakašviliho guvernérem potvrzují s jistotou 99 procent. Zprávu potvrdil také zástupce šéfa ukrajinské prezidentské admiinistrativy Valerij Chaly.

Před tím již ministr životního prostředí Igor Ševčenko oznámil na svém facebooku  jmenování Saakašviliho oděsským guvernérem.

"Kabinet se rozhodl jmenovat Saakašviliho, ale toto rozhodnutí nebylo cílem a doporučení ukrajinského prezidenta jmenovat Michaila Saakašviliho guvernérem oděsského regionu," napsal Ševčenko.

Kyjev má obavu z vytvoření Oděské republiky


"Jsem překvapen jmenováním Saakašviliho do této funkce," uvedl oligarcha Kolomejský," domnívám se, že to bude jenom dočasné opatření. Teď předá Oděssu Rusům a bude nahražen někým nevýznamným," dodává Kolomejský.

Rozhodnutí prezidenta Porošenka je ponižováním ukrajinského národa, uvedl  vůdce Radikální ukrajinské strany Oleg Ljaško.

"Na celé Ukrajině mezi 45 miliony obyvatel nebyl žádný ukrajinský občan hoden stát se oděsským guvernérem? Jmenování cizinců do vlivných pozic na Ukrajině podle mého názoru prezident Porošenko ponižuje ukrajinský národ a celý svět vidí, že Ukrajinci nejsou schopni obnovit pořádek ve své zemi. Můžeme mít i zaharničního prezidenta? " napsal Ljaško  na facebooku.

Zatím ale oficiální oznámení o jmenování Saakašviliho oděsským guvernérem nebylo publikováno.

Dobrodruh Saakašvili: Chceme zbraně, Putin hodlá zničit NATO!

Saakašvilli je dnes stíhán gruzínskou prokuraturou za „zločinné“ (sic!) potlačování pokojné demonstrace a z podezření za smrt jemu nepohodlných osob. Exprezident je samozřejmě v bezpečí mimo území Gruzie – v bezpečí, před hrozbou od Gruzínců. Nejprve se statečně ukryl v USA a nyní je tento jedinec poradcem  prezidenta Porošenka ve věcech vyzbrojování. A samozřejmě Ukrajina odmítla požadavek gruzínské prokuratury o jeho vydání.

Pokud kdokoliv sází na Saakašviliho, sází pouze na válku.

(rp,prvnizpravy.cz,rt,foto:arch.)