Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Muslimský starosta Londýna zakázal sexistickou reklamu v metru

Muslimský starosta Londýna zakázal sexistickou reklamu v metru

Minulý měsíc zvolený muslimský starosta Londýna Sadiq Khan chce omezit reklamu v londýnském metru.

Liverpool Street
17. června 2016 - 21:22

Od 1. července všechny plakáty, na kterých je zobrazen nerealistický nebo nezdravý  tvar těla jsou v londýnském metru zakázány.

"Na reklamních plakátech zobrazené manekýny na pláži mají nerealistické tvary, těla jsou retušovaná, proto se zdají být dokonalá. Ale potom takové plakáty způsobují  komplexy z vlastního těla," prohlásil londýnský starosta a dodal," mladí lidé se tak dostávají pod tlak."

V londýnské veřejné dopravě, brzy nebudou žádné reklamy s modelkami a modely, které mají "nereálná" těla.

Nový londýnský starosta  odůvodňuje své rozhodnutí i z osobních důvodů. "Jako otec dvou dcer v mladistvém věku jsem se díval na takové formy reklamy s obavami a říkal jsem si: Ty by mohly vést lidi a zejména ženy k tomu, že se budou stydět za svá těla. Ale žádný z cestujících v metru nebo autobusu  by neměl mít pocit studu ze svého těla."

Zákaz nošení burkin v bavorském krytém bazénu (VIDEO)


Už v loňském roce reklama na dietní nápoj v londýnském metru vyvolala veřejnou diskusi. Mnoho cestujících  cítilo reklamu s modelkou ve žlutých bikinách jako "sexistickou". Proti reklamě bylo shromážděno 51.000 podpisů.

Londýnský starosta Sadiq Khan je muslim. Pro zbožné muslimy je obraz ženy v plavkách nejvyšší svatokrádež.

Labourista Sadiq Khan, který porazil konzervativního kandidáta Zaka Goldsmitha, se stal londýnským starostou 7.května. Khan je prvním muslimským starostou britské metropole.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)