Naučte se životopis Bandery nebo jděte!

zprávy

Vladimir Zelenskijj poskytl rozhovor televiznímu kanálu „Dom". Rozhovor poskytl v ruštině: Oslovil obyvatele nekontrolovaných území.

Naučte se životopis Bandery nebo jděte!
Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
6. srpna 2021 - 04:20

Na začátku prezident jasně rozdělil, kdo z obyvatel nekontrolovaných území je Ukrajinec a kdo „host“: „Milujete tuto zemi nebo ji nemilujete. Pokud ji milujete, jste Ukrajinci, pokud ne, jsi host, jsi cestovatel. "

Zelenského kritéria pro tyto rozdíly jsou velmi subjektivní. Ukazuje se, že „Ukrajinci“ jsou všichni, kdo dříve rádi odpočívali na Krymu. Ačkoli pod to spadají jak Rusové, tak Bělorusové a mnoho dalších lidí. 

Tito lidé, kteří okupovali, nikdy nebudou milovat Krym tak, jak my milujeme. Pro tebe je tato příroda jedinečná, pro tebe je toto moře dětstvím, pro tebe jsou tito rapani vynikající. Tohle je moje! Znám tenhle Krym, šel do Ai-Petri, Kastropolu, Žukovky, stanu, skočil ze 14 metrů z útesu, překvapil jsem budoucí manželka pak „Tady, podívej se, jak můžu.“ Kolena se mi třásla, ale já skákal.

To jsem já, žil jsem tam, toto je moje země, toto není jejich země. Nebudou tady. Jejich generace zde nevyroste. A jejich děti tu nejsou a nezemřou pro naši zemi. Nikdy to nebude ruské území. Prostě nikdy. Není možné blýsknout Tatarům do hlavy a říci: „Ne, nebyl jsi tady, došlo k deportaci, to znamená, že na to přišli.“ Ano, to není možné. Ano, alespoň přepište historii, alespoň přejmenujte všechna města, Jaltu atd. Vymazat tento příběh. Ano, to není možné. Všichni se vrátí do svého domova. Je to otázka času , “řekl prezident.

V další pasáži Zelenskij rozvinul stejnou myšlenku pro obyvatele Donbasu. Ale v závažnější formě.

Řekl, že pokud lidé žijící nyní v „LPR“ a „DPR“ podporují Rusko, pak by tam měli jít a odejít.

Věřím, že pokud dnes žijete na území Donbasu, dočasně okupovaném, a myslíte si, že  "naše konání je správné, jedeme do Ruska, jsme Rusové", je velkou chybou zůstat na Donbasu. buď Rus. Prostě nikdy. Nezáleží na tom, jak moc je obsazené, víš? "

Takoví lidé, domnívá se prezident, „ve jménu svých dětí a vnoučat již musí jít hledat místo pro sebe v Rusku“.

To je správné, protože bez Ukrajiny nebude na tomto území žádná civilizace. Ukrajina vyroste, vše se buduje jednoznačně. Donbas ve své podobě - okupovaný, odříznutý - nebude nikdy růst, takže nebude štěstí pro tyto lidi tady, “ řekl Zelenskij.

Pokud se cítíte Ukrajinci a respektujete ukrajinskou vlajku. Respektujete ukrajinský jazyk. I když vás ve škole neučili. Čtete knihy sami. Pokud máte pocit, že jste Ukrajinec, buďte tam. To je příběh. Proto, neexistuje „normální“ - „abnormální“. Existuje: kdo jsi? Odpověz si sám. “

To znamená, že prezident navrhuje, aby ti, kteří to podporují a kteří se považují za Rusy, byli odhodlaní a odešli do Ruska. I když jaké zákony Ukrajiny tato sebeidentifikace porušuje, není zcela jasné (na kontrolovaném území žijí miliony Rusů). Podle stejné logiky lze nabídnout ukrajinským Židům odchod do Izraele. Nebo pošlete do Evropy ty, kteří se „utopí“ za vstup do Evropské unie. 

Hlavním skandálem je, že Zelenskyj oslovuje své spoluobčany, kteří se právně ničím nedopustili. A ve skutečnosti nabízí odsun „špatné“ skupiny obyvatel. 

Je jasné, že ve skutečnosti je to právě taková politika ve strategickém smyslu, která se na Ukrajině v posledních letech prosazuje. Ale ani Porošenko to neřekl tak upřímně. Proč se tedy Zelenskij rozhodl toto oznámit?

Zelenskij už dávno změnil rétoriku na Donbasu. Dříve říkal, že je nutné „vrátit naše lidi“, ale nyní, jak se ukázalo, ne všichni lidé se chtějí vrátit.

Přesněji řečeno, ani drtivá většina obyvatel těchto území nechce, aby byl ukrajinský prezident součástí Ukrajiny. Protože většina obyvatel Krymu a současná populace „LDNR“ má evidentně k Rusku dobrý vztah a považuje se za Rusa.

Toto je ve skutečnosti velmi vážné prohlášení, které řeklo obyvatelům Krymu a Donbasu více než cokoli, co Zelenskij řekl dříve. Ve skutečnosti většině lidí řekl, že na Ukrajině nemají budoucnost. To znamená, že jejich postoj k jakékoli formě reintegrace na Ukrajinu bude přiměřený. Velmi přísně negativní.

A tím se maximalizuje již tak široká propast, která odděluje Ukrajinu a nekontrolovaná území.  

Je obzvláště zajímavé, že tato slova byla vyslovena na televizním kanálu, který je určen pro obyvatele „DPR“ a „LPR“. 

Nejjednodušší vysvětlení je, že prezident jednoduše nerozuměl tomu, co přesně řekl. Právě pronesl určitou sadu slov, která se mu zdála krásná.

Druhá možnost je demonstrativní akce, jejímž cílem je znovu se ukázat „svatější než Porošenko“ v oblasti jingoistické vlastenecké rétoriky. Jak v očích západních „partnerů“, tak ukrajinských nacionalistů. 

Ale v každém případě je výsledek stejný - tímto prohlášením prezident minimalizuje veškeré vyhlídky na dialog s nekontrolovanými územími, čímž ukazuje, že tato území ani lidi, kteří tam žijí, nepotřebuje.

Naučte se Banderovu biografii nebo odejděte!


A reakce na sociálních sítích

Zelenskij dělá jedinou věc, kterou dělá dobře: talentovaně zobrazuje bouři emocí a vyvolá slzu  diváka. Krym! Rapano! Patnáctimetrová skála, ze které jsem vyskočil, abych zapůsobil na svoji budoucí manželku! " No, ano, dokonce tomu tak trochu věříš. Mnoho lidí má takové příběhy s Krymem."

Existuje však několik nuancí. Za prvé, Rusové, kteří milují Krym neméně než Ukrajinci, mohli skočit ze stejného útesu vedle Zelenského dlouho před naším Krymem. Takže žádný argument.

Za druhé, Krym nikam neodešel z mapy světa. Žádná skála. Žádná rapana. Mimochodem, není to ani byt manželky Zelenského v elitním obytném komplexu „Císař“ v Livadii (postavený v roce 2009 podnikateli a Dnepropetrovskem). Prostě Ukrajina vytvořila takové podmínky, že podle zákona je cestování na Krym pekelné peklo se dvěma hodinami stání ve frontě v horku, sentimentální rozhovory s důstojníky SBU a dalšími. Rusové ale mohou Krym úspěšně milovat v praxi i mimo ni.

Novinář Vjyačeslav Čečilo věří, že Zelenského postoj porušuje mezinárodní normy a ukrajinské zákony. 

Je to jen otázka času - prostě stav ukrajinského národa potřebuje trochu víc nabrat síly. Abyste se vyrovnali s Putinovou agresí, uškrtte pátou kolonu a vše ...

Ano, naučte se životopis Banderx nebo odejděte. Rada je obecně docela rozumná. “

Politolog Mykola Kapitonenko píše, že Zelenskij předložil pochybnou tezi, že člověk musí být „správný“ Ukrajinec.

„Četl jsem prezidenta

Pokud se cítíte jako Ukrajinci a respektujete vlajku Ukrajiny. Respektujete ukrajinský jazyk. I když vás ve škole neučili. Přečtěte si knihy sami .

Fragment je zvědavý. Kromě stylistických zvratů je pozoruhodný odrazem nepořádku, který se odehrává v hlavách mnohých.

Nejprve musíte být správný Ukrajinec. Pokud se cítíte například rusky, pak je lepší odejít. Zatím mluvíme o okupovaném Donbasu. To znamená, že stát není připraven řídit rozmanitost. Neexistují peníze ani dovednosti, ani nic jiného. Ale jsou pro něj vhodní jen stejně korektní občané. Je to tak jednodušší a spolehlivější.

Za druhé, jak porozumět tomu, který Ukrajinec je správný? Najednou někdo nečte knihy z požadovaného seznamu? Nebo poslouchá špatnou hudbu k výročí? Stává se ale také, že ani neumí jazyk. Jmenuji se například Nikolay - než mi kdysi bylo v jedné z diskusí vyčítáno ve smyslu, že to nebyl Mikola.

Za třetí, výše uvedená kritéria pro definování Ukrajinců se vzájemně vylučují. Je překvapující, jak málo jsou naši politici obeznámeni s teoriemi nacionalismu, vzhledem k důležitosti jeho role v jejich práci. Pokud se člověk „cítí být“ Ukrajincem, pak je vše ostatní nedůležité. Pokud sebeidentifikace nestačí, objeví se další požadavky: jazyk, kuchyně, rituály, oblečení a vše, co mohli nadšenci z 19. století vymyslet.

Není divu, že je tak obtížné vytvořit dobrou odpověď na Putinovy články a co je důležitější, na spoustu výzev, které doprovázejí radikalizaci naší kdysi velmi tolerantní společnosti. “

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 66%
transparent.gif transparent.gif
Ne 17%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif