Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

Pécresseová: Islám nevymažeme, pokud nezrušíme městská ghetta

Pécresseová: Islám nevymažeme, pokud nezrušíme městská ghetta

„Tváří v tvář tomuto městskému separatismu, vláda dělá, že to nevidí,“ uvedla Valérie Pécresseová, která stojí v čele regionu  Ile-de-France.

Valérie Pécresseová
6. prosince 2020 - 13:03

Valérie Pécresseová v rozhovoru pro Journal du Dimanche, tvrdí, že „islámismus nebude vymýcen, pokud nezrušíme městská ghetta“, a odsuzuje „městský separatismus.“ Tato „gheta (...) se podporují navzájem, dochází k ústupu komunity a indoktrinaci,“ uvedla bývalá kandidátka LR, která je považována za možnou pravicovou kandidátku v prezidentských volbách v roce 2022.

„Tváří v tvář tomuto městskému separatismu, vláda dělá, že to nevidí,“ řekla a stěžovala si, že „začátek reflexe na předměstí před dvěma lety, s plánem Borloo, byl zabit už v zárodku.“

Aby to napravila, prosazuje „strategii osídlení (...) a změny v sousedství tím, že umožní skutečnou sociální směs a stabilizaci a návrat středních vrstev.“ A přitom se spoléhá na ty, kterým říká „noví husaři republiky: učitelé, policisté, pečovatelé“.Na otázku možného vztahu mezi „terorismem a přistěhovalectvím“ se prezidentka regionu Ile-de-France domnívá, že „musíte být slepí, abyste to neviděli“. „Vrahem Samuela Patyho byl Čečenec.“ Výbuchy v Nice provedl nenávidící nás Tunisan. Ale mladí Francouzi také vyrůstají v nenávisti ke své zemi, “říká Valérie Pécresseová. „Imigrace musí být zastavena a nelegální imigranti musí být posláni domů,“ řekla, „nepřítelem je islamismus spojený s politickým islámem, tato ideologie, která vymývá mozky Francouzů a migrantů a nutí je, aby se chopili zbraní proti Francii,“ pokračovala v JDD.

Po několika měsících příprav má být návrh zákona,  jehož cílem je boj proti separatismu a radikálnímu islámu, předložen Radě ministrů ve středu 9. prosince. Měla by být v něm zahrnuta povinnost učit ve škole od 3 let, neutralita veřejných služeb, posílená kontrola sdružení a organizace kultů podle „původního ducha“ zákona z roku 1905. Valérie Pécresseová například zdůrazňuje, že v Ile-de-France jsou desítky tisíc dětí všech věkových skupin mimo smluvní školy podléhající islamistické ideologii. „Uzavření těchto škol je prioritou,“ uvedla.

(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)