Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Američané přemísťují armádu k invazi do Venezuely!

Rusko: Američané přemísťují armádu k invazi do Venezuely!

Spojené státy, které přemísťují své jednotky do Portorika a Kolumbie, a připravují invazi do Venezuely, řekl tajemník ruské Bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev.

Ilustrační foto
27. února 2019 - 04:20

„Představením sarkasmu a arogance vůči venezuelskému lidu připravují USA vojenskou invazi do nezávislého státu. Přemístění amerických speciálních operačních sil do Portoika, přistání amerických sil v Kolumbii a další fakta jasně ukazují, že Pentagon posiluje seskupení vojsk v tomto regionu s cílem zapojit se do operace, aby byl legitimně zvolený současný prezident (Nicolas) Maduro zbaven moci," uvedl Patrušev v rozhovoru pro noviny „Argumenty i Fakty“.

Lídr Venezuelského národního shromáždění, Juan Guaidó, se 23. ledna vyhlásil za hlavu státu po dobu trvání prozatímní vlády. Spojené státy a několik dalších zemí, včetně více než 20 evropských zemí, ho v této funkci uznaly. Naopak Rusko, Čína a několik dalších zemí podporují Nicolase Madura jako legitimního prezidenta Venezuely.


Těžká humanitární situace ve Venezuele, na kterou se Spojené státy odkazují, byla přitom vyvolána americkými sankcemi a embargy, pokračoval Patrušev.

„Těžká humanitární situace, na niž se odkazuje Washington, je vyvolána právě americkými sankcemi a embargy. A za těchto podmínek se nabízí humanitární pomoc. Předpokládá se přitom, že bude odmítnuta," vysvětlil Patrušev postup Spojených států.

(kou, prvnizpravy.cz, aif.ru, foto: arch.)