Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

Rusko zastavilo britský torpédoborec střelbou a bombami

Rusko zastavilo britský torpédoborec střelbou a bombami

Ruská černomořská flotila a pohraniční služba FSB ve středu zastavily britský torpédoborec HMS Defender u mysu Fiolent při narušení ruské státní hranice.

Výbuch a v pozadí HMS Defender
24. června 2021 - 03:20

Ruské použití zbraní při incidentu s britským torpédoborcem HMS Defender u mysu Fiolent na Krymu bylo zcela oprávněné z hlediska mezinárodního práva, řekl vedoucí pracovní skupiny pro mezinárodní právní otázky stálé mise Krymu v ruské prezidentské kanceláři Alexander Molochov, řekl agentuře TASS.

Rusko považuje akce HMS Defender za porušení Úmluvy OSN o mořském právu, píše se v prohlášení+

„Je samozřejmé, že to byl nepřátelský čin vůči Rusku a zásah do naší územní nedotknutelnosti a námořního prostoru. Byla to provokace, průzkum bojem. Jsem velmi rád, že i přes provokativní akce naše síly pohraniční stráže projevily určitou zdrženlivost a nepodnikly žádné kroky, kterými by mohl konflikt eskalovat. Je pravda, že zazněly varovné výstřely, a to stačilo, “řekl Molochov.

Poukázal na to, že reakce Ruska je přísně v souladu s mezinárodním právem.

Použití zbraní Ruskem na jeho území bylo z hlediska mezinárodního práva zcela oprávněné. Doufám, že po takovém úderu již nedojde k dalším pokusům pustit se na naše území bez povolení," řekl Molochov.

Ruská černomořská flotila a pohraniční stráž FSB ve středu zastavily narušení ruské státní hranice britským torpédoborcem HMS Defender u mysu Fiolent. Hlídková loď vypálila varovné výstřely a bojové letadlo Suchoj-24M shodil bomby, a to také varovným gestem, uvedlo ruské ministerstvo obrany.Mluvčí Borise Johnsona: Byl to nevinný průjezd


Torpédoborec HMS „provedl nevinný průchod“, k žádnému výstřelu nedošlo, tvrdí britské ministerstvo obrany.

Podle mluvčího britského premiéra Borise Johnsona torpédoborec cestoval po „nejpřímější a mezinárodně uznávané trase mezi Ukrajinou a Gruzií“

Zacharova: Příště "zaklepejte" jestli chcete přátelsky vstoupit do ruských vod!

Prohlášení Londýna o „nepřesném popisu“ ruské strany incidentu s torpédoborcem Defender naznačuje, že Velká Británie „nemá způsoby“, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova .

Zpráva č. 1: Britské ministerstvo obrany označilo zprávy o varovných výstřelech na svou loď, která vstoupila do teritoriálních vod u Krymu, za ruskou dezinformaci, “napsala Zacharová na kanálu Telegram.

„Zprávy č. 2: Novinář BBC na palubě britského plavidla potvrdil, že loď úmyslně vstoupila do ruských teritoriálních vod. Poznamenal také, že„ asi 20 “ruských letadel přeletělo nad lodí a že uslyšel varovné výstřely.“ - dodala

Mluvčí ministerstva zahraničí doporučila Londýnu, aby příště „zaklepal“, pokud chce „pokojně vstoupit“ do ruských teritoriálních vod.

(rp,prvnizpravy.cz,tass,foto:arch.)