Svátek má: Hana

Zprávy

Velikost textu:

Spekulace kolem vojenského konvoje na maďarsko-ukrajinských hranicích

Spekulace kolem vojenského konvoje na maďarsko-ukrajinských hranicích

V Maďarsku byl podán důkaz o zapojení NATO do války na Ukrajině, byly zveřejněny fotografie o přechodu vojenské techniky NATO z Ukrajina do Maďarska.

Konvoj na hranicích
12. června 2015 - 18:01

Podle odborníků jde o speciální transportéry pro přepravu raketometů Hurricane. V bývalých socialistických státech je velké množství těchto zařízení.

Přechodem přes hranice se dostala technika pod kontrolu NATO, před tím, ale mohla být vojenská technika použita vna Donbase. Zajímavé by asi bylo zjistit kdo financoval dělostřelbu, jedna salva z Hurricane stojí několik milionů. Píše se na ruském portálu EAD a Ren.tv.

Ukrajinci Američanům: Chcete udělat z Ukrajiny další Somálsko?


Maďarské ministerstvo obrany: Konvoj se přesouval v rámci cvičení

Na portálu KarpatHir se píše, že tajemný konvoj vyfotil jeden ze čtenářů na odpočívadle dálnice M3 a ten fotky poslal do redakce.

Redakce KarpatHir se snažila získat další informace z oficiálních zdrojů i od ukrajinské pohraniční stráže, odpovědí bylo, že jde o mezinárodní cvičení NATO. Tiskový mluvčí maďarského ministerstva obrany odpověděl, že na Ukrajině se konalo vojenské cvičení pod názvem "Fearless Guardian" a jde o přepravu vojenské techniky a vybavení  do USA. Vozidla se pohybovala 8.června na trase M Kaposvár-Tornyiszentmiklós, 9.června projížděl vojenský konvoj na trase Kaposvár-Záhony (hraniční přechod)...

(rp,prvnizpravy.cz,foto:karpathir)