Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Tajné služby Srbska zabránily atentátu na Putina, možná...

Tajné služby Srbska zabránily atentátu na Putina, možná...

Dnešní návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina v Srbsku předcházel zásah srbských bezpečnostních sil proti wahábistovi Arminu Alibašičevovi, podezřelém z přípravy atentátu při návštěvě ruského prezidenta.

Vladimir Putin, ruský prezident
17. ledna 2019 - 03:20
.
V jižním Srbsku v obci Potok u města Novi Pazar zatkla policie 21letého wahabbistu Armina Alibašiče. Podezřelý měl v batohu pušku s optickým zaměřovačem a měl cestovat do Bělehradu.

Bezprostředně po zatčení policie prohledala  jeho byt, kde byl nalezen celý arzenál zbraní a vybavení nezbytných pro vytvoření výbušnin, časovače,  použitelné k dálkové aktivaci bomby. K dispozici byly také speciální telefony, vodiče a zařízení pro dálkově ovládané rozbušky. Alibašič měl v bytě fotku jak drží vlajku Islámského státu, stejně jako propagační materiály, brožury a literaturu, píše se v článku srbského webu  Informer.


Je známo, že Putin je cílem teroristů kvůli válce, kterou Rusko vyhlásilo ISIS. Policie nevylučuje možnost, že by bomba, kterou Alibašić vyrobil, měla být aktivována někde v den Putinova příjezdu.

„Wahhábité jako Alibašić jsou dostatečně proškoleni, připravení a vyzbrojení k provádění útoků na strategickou infrastrukturu zemí  a proti civilistům. Vědí, jak dobře naplánovat útoky na chráněné osoby ... To je důvod, proč jsem přesvědčen, že zatčený wahabbista není sám a jsem přesvědčen,  že má pomocníky. Jakékoli teroristická hrozba z Pazaru má zázemí v muslimské části Bosny a Hercegoviny, kde působí různé teroristické buňky ,“ varuje Dževad Galijasevic, odborník v boji proti terorismu.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
38%