Svátek má: Hana

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský velvyslanec: Neonacisté jsou součástí našich vojsk

Ukrajinský velvyslanec: Neonacisté jsou součástí našich vojsk

Ukrajinský velvyslanec v Německu Andrej Melnyk v populárním německém televizním pořadu v rozhovoru s Güntherem Jauchem přiznal přítomnost neonacistů v ukrajinských jednotkách.

Andrej Melnyk a Günther Jauch
24. února 2015 - 01:13

Jauch ukázal Melnykovi fotografie batalionu Azov s nacistickými symboly a zeptal se ho, zda ví, jací lidé jsou na straně ukrajinské vlády.


Bojovníci praporu Azov s nacistickými symboly

"Azov a Pravý sektor, kde jsou neonacisté, jsou součástí ukrajinských ozbrojených sil, jsou řízeny z Kyjeva. Bez nich by  "ruská armáda" postoupila mnohem dále," odpověděl na otázku, zda jsou neonacisté v ukrajinských ozbrojených silách Andrej Melnyk. 

"Od posledních voleb není jediný zástupce krajní pravicové strana v našem Parlamentu. A to je důležitý fakt," uvedl Melnyk.

Přitom ve skutečnosti extrémní pravicový populista Ljaško z radikální strany  vstoupil do Parlamentu, a je členem vládní koalice. Oba představitelé Pravého sektoru, které stíhal Interpol,  Dmitrij Jaroš a Borislav Bereza, byli zvoleni přímo ve svých volebních obvodech a jsou v současné době  poslanci.

Kromě toho, neonacista a vůdce praporu Azov  Andrej Biletsky byl také přímo zvolen jako poslanec  a je členem  koalice s Jaceňukovou frontou lidové strany. Vedle Biletského, Andrej Parubij , zakladatel neonacistické sociální-národní strany Ukrajiny je poslanec a místopředseda ukrajinské Rady (parlament).

Ukrajinští militanti chtějí převzít velení ukrajinské armády


"Když jsme byli napadeni Rusy v loňském roce, stěží jsme měli armádu schopnou boje. A to je důvod, proč tam nastoupilo hodně dobrovolníků, kteří byli připraveni bojovat za svou zemi, a to dělají," pokračoval Melnyk.

"Tyto jednotky (neo-nacistické) bojují společně s naší armádou, s Národní gardou a dalšími jednotkami, a jsou koordinovány a řízeny z Kyjeva. To je důvod, proč neexistuje nebezpečí, že by dělali něco bez souhlasu velení armády." pokračuje v rozhovoru Melnyk.

"Bez nich (neonacistů), by ruská armáda postupovala mnohem dál. To je důvod, proč jsou součástí vojsk. Bez těchto jednotek by bylo mnohem obtížnější se bránit," dodal Melnyk.

(rp,prvnizpravy.cz,russiainsider,wertyzreport,foto:arch.)