V Utahu po druhé dávce vakciny Moderna umírá 39letá maminka

zprávy

39letá mladá žena zemřela v Utahu 4 dny po podání druhé dávky vakcíny Moderna. Kassidi Kurillová z města Ogden zemřela 5.února podle zprávy 2News zveřejněné tento týden na základě systému hlášení nežádoucích účinků Centers for Disease Control.

V Utahu po druhé dávce vakciny Moderna umírá 39letá maminka
Kassidi Kurillová
13. března 2021 - 04:20

Kurilová byla očkována vakcínou proti COVID-19, protože pracovala jako chirurgický technik při plastických operací, zjistila KUTV (televizní stanice přidružená k CBS s licencí pro Salt Lake City,  Utah)

Rodina Kurilové čeká na výsledky pitvy. „Byla naprosto zdravá,“ řekl Kurillové otec Alfred Hawley pro Fox News. „Neměla žádné zdravotní problémy.“

Kurillová dostala druhou dávku vakcíny 1. února a další den si začala stěžovat na silné bolesti hlavy a nevolnost. Druhý den po očkování se její stav mírně zlepšil, poté se začal zhoršovat a Hawley ji vzal 4. února do nemocnice.

„Když jsme dorazili, řekla, že jí srdce divoce tluče a že musí jít na pohotovost,“ připomněl 2News její otec.


V nemocnici Kurillová začala zvracet, lékaři zjišťovali proč. „Provedli krevní test a řekli nám, že existují problémy s játry,“ řekl Hawley. Kurillová byla ve čtvrtek v noci převezen do Murrayova Intermountain Medical Center, kde se ji lékaři pokusili stabilizovat kvůli transplantaci jater.

Její stav se však nadále zhoršoval do té míry, že v pátek ráno nemohla mluvit: Srdce a ledviny přestaly fungovat. „Během dne se to zhoršovalo. A v devět zemřela. Byl to naprostý šok. Dokonce jsem se bál to říct své ženě, “ řekl otec později.

(rp,prvnizpravy.cz, politikstube, voxnews, gatewaypundit, foto:arch.)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?