Svátek má: Ludvík

Zprávy

Velikost textu:

Vízum, letenka: Takto se migranti pašují do Německa přes Bělorusko

Vízum, letenka: Takto se migranti pašují do Německa přes Bělorusko

Cestovní kanceláře a pašeráci rozšířili oblast služeb. V katalogu je nový hit pro jejich pokladny – destinace Bělorusko.

Na hranicích
26. září 2021 - 07:20

Nabídka je zaměřena především na zákazníky z Blízkého východu, kteří plánují pouze „jednosměrný lístek“ a pokud možno motorizovanou další cestu. Cestovní náklady do říše snů se pohybují v řádu tisíců dolarů, výhodná nabídka zaručené péče: Měsíční dávky, kapesné, bezplatné ubytování, péče o dítě a zdravotní pojištění, přídavky na děti a opětovné sjednocení rodiny pro příbuzné. Není divu, že díky rostoucí poptávce běží cestovní průmysl na plné obrátky.


Uprchlíci mohou v současné době jednoduše létat do Běloruska z mnoha zemí Blízkého východu, aby byli pašováni do Evropy. Funguje to takto: Pašeráci a cestovní kanceláře organizují „turistickou cestou“ z Iráku, Sýrie, Libanonu, Turecka, Íránu a Jordánska: Vízum, letenku a rezervaci hotelu na měsíc v Bělorusku (Minsku) - poté jedete taxíky dále a pěšky do Evropy, často do zemí EU, jako je Německo.

„Cesta stojí mezi 1700 a 3000 dolary,“ říká Syřan, který chce zůstat v anonymitě. Kromě toho: „Za překročení hranice s Polskem musíte zaplatit 1 500 USD. Pak je tu dvanáctikilometrová procházka a poté se lidé dostanou do taxíků, které je za dalších 1 500 dolarů odvezou do Německa, “doplnil  Syřan.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)