Svátek má: Libor

Zprávy

Velikost textu:

Zelenského vláda chce přimět občany, aby udávali ty, kdo mluví rusky

Zelenského vláda chce přimět občany, aby udávali ty, kdo mluví rusky

<< VIDEO >> Poté, co byl předložen návrh zákona na internování ruských občanů v táborech, chce Zelenského vláda propagovat na Ukrajině další hrůzu hodnou nacistického režimu: Vypovězení těch, kdo mluví rusky!

Olena Lukašová, bývalá ukrajinská ministryně spravedlnosti
30. listopadu 2020 - 09:01

Byla to právnička a bývalá ukrajinská ministryně spravedlnosti Olena Lukašová, která na kanálu ZIK komentovala slova jazykového prostředníka Tarase Kremena, který navrhl zavést na Ukrajině systém vypovězení těch, kteří nepoužívají ukrajinský jazyk (tj. hlavně ti, kteří mluví rusky), prostřednictvím specializované aplikace.


Olena Lukašová komentovala slova Tarase Kremena velmi drsně a velmi ironicky, a to tak daleko, že jej kvalifikovala jako „Sprechen-Führera“ (vůdce slova), aby jasně ukázala ideologickou souvislost mezi těmito myšlenkami a myšlenkami nacistů .


„Náš„ Sprechen - Führer “[vedoucí slova], soudruh Kremen, zavede systém whistleblowingu prostřednictvím speciální aplikace. „Sprechen-Führer“, jazykový prostředník Kremen, nesestoupil z Měsíce, byl jmenován Zelenského kabinetem ministrů 8. července. Tato kreativa je součástí Zelenského týmu, „nové tváře“, jak nám bylo slíbeno ve volbách, “řekla Olena Lukašová.

Poté vysvětlila, že tato myšlenka nevznikla z ničeho, ale že se tento člen Zelenského vlády rozhodl kopírovat na Ukrajině systém jazykových výpovědí, který existuje v Lotyšsku proti stejné kategorii lidí: Těm, kteří mluví rusky .

„Aplikace, kterou se pokouší použít, v Lotyšsku skutečně existuje, říká se jí 'jazykový přítel', to je velmi ironické jméno - 'jazykový přítel'." Vzpomínám si na špatný vtip KGB - „klep, klep, jsem tvůj přítel“. Tato aplikace je „zaklepejte a otevře se“ - poskytuje dokonalý trest pro ty, kdo nemluví lotyšsky. A tady to občan Kremen šíleně miluje, “řekla bývalá ministryně spravedlnosti.Olena Lukašová pak vrací tento proces odsuzování lidí, kteří na Ukrajině mluví rusky, zpět do kontextu dalších prohlášení a zákonů či návrhů zákonů vydaných Zelenskou vládou, které všechny sledují stejnou ideologickou linii jako nacistická. Vysvětluje velmi ironicky (říká, že nastal čas na takové opatření), že tento projekt je ve skutečnosti pouze rozšířením politik, které Zelenskij od počátku svého mandátu sledoval.

„Už jsem viděla návrh zákona o spolupracovnících, návrh zákona o internaci a táborech, viděla jsem návrhy zákonů omezujících jazyková práva, už jsem slyšela příběhy o potřebě nucené sterilizace žen, které nemají peníze, a špatnou kvalitu dětí. Myslím, že je čas, aby Zelenskij a jeho tým vypracovali návrh zákona o informátorech. Nastala jeho hodina, ta velmi chybí. Abyste mohli používat systém „přítele jazyka“, musíte přijmout zákon vypovězení. Taková legislativa byla během inkvizice velmi populární a byla dokonce podporována. Když uslyším ty kecy, peklo, šílenství a sodomii od Zelenského týmu, mám pocit, že pocházím z útulného středověku, kde bude ustavena láska k jazyku. skrze výpověď, “zavtipkovala.

Ale pro Olenu Lukašová je tento způsob vnucování jazyka silou většinou kontraproduktivní a dělá ukrajinštinu odpudivější než cokoli jiného.

Na závěr prohlašuje, že tato myšlenka odsuzovat ty, kdo mluví rusky, je pouze novým krokem na cestě etnických čistek na Ukrajině, přičemž vytváří paralely s antropometrickými kritérii a segregací platnou v době nacismu. Mlčení Zelenského vlády tváří v tvář tomuto prohlášení se pro ni nemusí rovnat pouze souhlasu, ale je dokonce možné, že na tuto novou neonacistickou hrůzu již připravuje rozpočet.


(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)