Svátek má: Blanka

Zprávy

Velikost textu:

Kraus: EU by měla určit uprchlické kvóty také Američanům!

Kraus: EU by  měla určit uprchlické kvóty také Američanům!

Za první čtyři měsíce letošního roku se do EU pokusilo vniknout dalších 60 tisíc běženců, přičemž toto číslo se v poslední době rychle zvyšuje.  Uprchlíci na území států EU přitom vstupují bez povolení.

Michal Kraus
8. června 2015 - 21:22

Deset tisíc Kosovanů prchajících před ekonomickou krizí dorazilo jenom během letošního ledna do Maďarska, za jehož hranice utíká stále více ilegálních migrantů. Z Kosova přitom odcházejí nejen mladí muži bez závazků, ale i celé rodiny s malými dětmi. Přechod srbsko-maďarské hranice je pro ně nejkratší cestou na západ, kde, jak doufají, najdou práci a lepší život. Podle maďarských úřadů prošlo městy na jihu země od září už 30 tisíc Kosovanů. Jedou autobusy nebo taxíky přes Srbsko k severní hranici do Maďarska. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Michal Kraus.

A kolik uprchlíků přijmou USA?

Byly to právě západoevropské země pod vedením USA, které se rozhodly v roce 1999 řešit konflikt v Kosovu válkou.Jistě si většina čtenářů připomene naléhání humanisty Václava Havla na českou podporu „humanitárního bombardování“ zlého Bělehradu, který se bránil uznání „práva na samostatnost“ nelegálně ustanovené samozvané republiky Kosovo. Ale když bylo zapotřebí pomoci po válce vybudovat hospodářství nebo potrestat korupční politiky, nebyla k tomu ze strany propagátorů „humanitárního bombardování“ochota.

Imigrační vlna statisíců osob, které se snažily nelegálně dostat přes Středozemní moře na území Itálie,vypukla v roce 2011, zažehnuta událostmi tzv. arabského jara. V průběhu dalších let se pokusilo do EU nelegálně vniknout již téměř milion běženců.

V prvních čtyřech měsících 2015 připlulo jenom z Libye 26 tisíc, téměř 15 tisíc tvoří uprchlíci ze Sýrie, kde již více než tři roky zuří krvavá občanská válka. Stejně jako v Kosovu, i zde byly iniciátory nepokojů, které destabilizovaly jednotlivé státy USA.

Uprchlíci již v jižní Itálii obsazují i obydlené domy. Zločinnost „azylantů“ zde dosahuje hrozivých čísel. Ozbrojené tlupy černých „uprchlíků“ se vloupávají do domů, obsazují je a terorizují místní obyvatele. Nejhorší situace panuje podle očitých svědků v malých pobřežních městečkách, kde často není ani policejní stanice.

Do Evropy se rovněž snaží dostat značné množství Afghánců a obyvatel Eritreje.A mohli bychom přidat i další státy jako Egypt, Irák, Ukrajinu a další a další. I odtud hrozí exody možná i milionů uprchlíků do EU. I zde (snad s výjimkou Eritreje) najdeme jako hlavního iniciátora nepokojů vedoucích k občanským válkám, vraždění a strachu určitých skupin obyvatelstva o vlastní život USA.

Statisíce uprchlíků začínají pěkně motat hlavy evropským politiků, kteří se zamýšlejí nad situací a zoufale hledají řešení. Evropská komise opakovaně apelovala na členské státy, aby si do dvou let "rozebrali" 40.000  uprchlíků. Původcem a hlavním viníkem uprchlické krize však EU rozhodně není.

Je tedy více než zřejmé, že jsou to právě USA, které nesou největší vinu na současném exodu davů ze zničených zemí. A nabízí se otázka, proč se nehlásí samozvaný „policajt světového pořádku“ k důsledkům svých četnických dobrodružství a proč Evropě s řešením uprchlíků nepomůžou tím, že část z nich prostě nepřevezou do USA.

Vždyť mají v oblasti Středozemního moře mnoho vojenských plavidel, jimiž by snadno mohly podstatnou část uprchlíků dopravit k sobě za oceán. O tom však představitelé Spojených států nechtějí ani slyšet.

Možná by měli Ti naši politici, kteří obhajují současné politické změny na Ukrajině, více než tleskat nejrůznějším konvojům amerických dragounů, intenzivně vyjednávat se svými americkými protějšky.

Měli by se usilovně zajímat o to, jak nám USA pomohou s řešením migrační vlny z Ukrajiny, pokud se díky americké intervenci na samotném počátku ale i v celém průběhu ukrajinské krize tato migrační vlna, kterou z Ukrajiny vyženou tamní postmajdanské poměry vyvalí přes Česko směrem na západ.

Mám za to, že je nejvyšší čas. Dodává Michal Kraus.                                                                    

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)