Svátek má: Věroslav

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec vyzval „otrávit dichlorvosem" obyvatele Donbasu!

Ukrajinský poslanec vyzval „otrávit dichlorvosem" obyvatele Donbasu!

Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Eugen Rybčinskij přirovnal obyvatele Donbasu ke švábům a vyzval je zničit pomocí dichlorvosu, uvedl ukrajinský list „Obozrevatel".

Ilustrační foto
29. listopadu 2017 - 10:15

„Nezajímám se o život švábů. I kdyby se jich jeden milion narodil v mé kuchyni, nebude to znamenat, že kuchyň bude jejich. Žádné statusy a speciální režimy pro šváby, jen dichlorvos a spousta dichlorvosu (chemický roztok proti hmyzu – pozn. red.). No, a samozřejmě pár tisíc „Javelinů“ (amerických protitankových systémů - pozn. red.)," cituje vydání záznam poslance parlamentu na Facebooku. Je třeba poznamenat, že účet politika byl později zablokován.


Podle Rybčinského je nutné „ukrajinizovat" tento region, protože místní obyvatelstvo stojí v cestě ke vstupu země do evropských institucí.

„Žádné volby po dobu nejméně deseti let, žádná ruská televize a noviny, vízový režim s Ruskem, ale účinná propagandistická práce v regionu. Tak by měla vypadat skutečná integrace,“ řekl poslanec.

Dodal, že obyvateli Kyjevem nekontrolovaných území by se měly zabývat soudy a tribunály. „Zaslouží si doživotní vězení a nucenou práci ve prospěch Ukrajiny," uzavřel politik.

Tolik k odstarnění překážek vůči směřování tohoto jedince k „evropským hodnotám“. A ticho. Kdyby ale něco podobného prohlásil nějaký ruský poslanec, to by se rozhořčeně roztočily rotačky všech západních novin a Česká televize by vedla nejméně hodinovou debatu o „ruské hrůze“ s nějakým puncovaným, ale zaručeně rusofobním demokratem!


Rybčinský je známý svými skandálními rusofobními prohlášeními. Například v lednu, když v srovnal používání ruského jazyka ke smilstvu, a když loni označil korupci a ekonomickou devastaci země v důsledku 400leté „ruské sabotáže“ proti Ukrajině.

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: arch.)