Svátek má: Anežka

Zprávy

Velikost textu:

Liga arabských států chce mimořádné zasedání RB OSN

Liga arabských států chce mimořádné zasedání RB OSN

Liga arabských zemí požaduje svolání mimořádného zasedání RB OSN kvůli pokračující vojenské operaci Izraele v pásmu Gazy.

Ilustrační foto
9. července 2014 - 07:50

„Pokračující útoky proti poklidným palestinským civilistům ze strany Izraele jsou do očí bijícím porušováním mezinárodního humanitárního práva, Ženevské konvence a mezinárodních rezolucí o okupované Palestině“, zdůraznil generální tajemník organizace Nabíl al-Arabí.
.
V reakci na raketové ostřelování, kdy během posledních několika dní dopadlo na Izrael více než 100 raket, zahájily Izraelské obranné síly v pondělí večer operaci Pevná skála  proti palestinskoarabským teroristům v Pásmu Gazy.

„Vstupujeme do dlouhé operace,“ sdělil představitel Izraelských obranných sil. „Jsme teprve na začátku. Je nutná trpělivost. Připravujeme další kroky a postupné rozšiřování operace,“ uvedl v narážce na posilování izraelských pozemních sil u hranice s teroristy ovládanou Gazou. Informoval portál Eretz.

Premiér Benjamin Netanjahu v pondělí uvedl, že Izrael sáhne i k pozemní operaci. Na svém bezpečnostním zasedání vláda již předtím schválila povolání 40.000 záložníků.

Izrael zatajil dech, unesení studenti byli zavražděni

Židovší extremisté zabili mladého Araba

Z vraždy Muhamada Abú Chtejra policie podezírá židovské extrémisty, kteří měli zločin spáchat jako odvetu za zavraždění tří židovských středoškoláků Araby. Izraelská policie zadržela 6 podezřelých osob, z nich 3 se údajně ke zločinu přiznali. Vrchní rabíni Izraele odsoudili vraždu mladého Araba, rabi Levanon žádá pro vrahy trest smrti

(rp,foto:arch.)