Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Paul Craig Roberts: Washington pro nás vytváří umělý svět

Paul Craig Roberts: Washington pro nás vytváří umělý svět

Washington spolu se svými spojenci vytváří umělou skutečnost. Na Západě žijí lidé v Matrixu a oddaní novináři v New York Times, Wall Street Journal, NPR a televizní kanály fungují jako Matrix agenti a potlačují jakýkoliv záblesk faktické skutečnosti, píše P.C. Roberts.

Paul Craig Roberts
7. března 2015 - 23:00

Lidé ze Západu neznají skutečné důvody pro vražedné intervence Washingtonu v Jugoslávii, na Středním východě, v Afghánistánu, Libyi, na Ukrajině, v Indonésii, či Latinské Americe. Největší lži jsou předkládány lidem, kteří nemají možnost lež rozpoznat. Lež stála obrovské množství úmrtí a zranění a vede přímo do války s Ruskem a Čínou.

Je pravděpodobně příliš pozdě zastavit tuto válku. Válka je nevyhnutelná, protože washingtonská doktrína světové hegemonie neumožňuje existenci dalších silných zemí s nezávislými zahraniční politikou. Jediný způsob jak se Rusko a Čína mohou vyhnout válce, je přijmout washingtonskou nadvládu.

Ještě jednou „střet“ a „střed“ civilizací

Všichni jsme žili a žijeme v Matrixu

"Vyrostl jsem na slavných amerických filmech, téměř všechny ale zkreslovaly historii i skutečnost. Neměl jsem tušení, že to byla Rudá armáda, která zničila většinu nacistického válečného stroje," uvádí novinář John Pilger a sám přiznává své dospívání v Matrixu stejně jako každého z nás.

Pochybuji, že většina z nás bude někdy zcela bez dezinformací, kterými jsme naočkovaní. Clintonova, G W. Bushe  a Obamova vláda jsou  "většími mezinárodními zločinci", než bylo národní socialistické Německo. Dnes šílení washingtonští váleční štváči štvou do války s Ruskem, pokračuje Pilger.

To jsou ubozí Američani, kteří si myslí, že jejich vláda je dobrá a čistá, a jen se dopustí křivdy omylem a nikdy "nezabíjí své vlastní lidi". Ale je třeba si připomenout odpověď nejvyššího velení USA po zprávě, že američtí váleční zajatci jsou v Nagasaki: "Cíle dříve určené pro útok atomovou bombou zůstávají beze změny ". Washingtonu nezáleželo o nic víc na vlastních vojácích, než na nevinných civilistech v zemi, jejíž vláda se zoufale snažila vzdát. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o tom, že by se celá historie Spojených států  skládala z vražd a mrzačení, musíte si přečíst Howard Zinn’s A People’s History of the United States.

Nacisté se vrátili. Jsou usazeni ve vládách ve Washingtonu, Londýně a Německu. Noví nacisté udělají vše pro to, aby došlo k další válce, dodává John Pilger.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)