Zbořil: Tak trochu něco o „bývalém“ premiérovi (VIDEO)

politika

<< VIDEO >> Veřejnoprávní médium by snad mělo kontrolovat to co vypustí jejich redaktoři z úst, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zbořil: Tak trochu něco o „bývalém“ premiérovi (VIDEO)
Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
7. září 2019 - 03:20

Ve veřejnoprávní ČT zazněla zpráva, že končí vyšetřování Andreje Babiše v kauze „čapí hnízdo“, zpráva pouze z jednoho zdroje, ČT chtěla asi být  asi „blesková“, ale přece jenom je to veřejnoprávní médium, které by mělo pečlivě vážit co předloží divákům, neboť by se nemohlo potom stát, že redaktor označil několikrát Andreje Babiše jako bývalého premiéra.

O návštěvě premiéra Babiše v Turecku naopak ČT proti kauze „čapího hnízda“ informovala spíše okrajově.

V Polsku si připomněli 80.výročí začátku 2.světové války, ale pro každý stát je datum začátku války jiné, proto možná ani Donald Trump nepřijel do Polska.

A co vy na to pane Zbořile?

„Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější , někteří novináři ho označují za „Bakalapress“, tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy …,“ říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.


Redaktor  veřejnoprávní ČT označil Andreje Babiše jako „bývalého premiéra“…

„A tak „opisovali“ redaktoři veřejnoprávních médií  i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už  jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude“ doplňuje Zdeněk Zbořil.

„Takže jestli vznikne pořad Haliny Pawlowské o dezinformacích, tak bych měl pro ní hned dvě, tři témata, bohužel se netýkají  těch, kteří jsou citováni na listu dezinformačních webů, ale  týká se to zejména těch veřejnoprávních institucí a těch lidí, kteří jsou zodpovědní za to, aby tyto instituce dodržovaly zákony,“  doplnil Zdeněk Zbořil.

Začátek 2.světovéválky byl asi pro každého někdy jindy…

„Připomínka  začátku 2.světové války je důležitá, neboť už ten akt přepadení Polské republiky ze strany Německa, do té doby spřátelené země, vždyť Poláci měli pakt Pilsudski-Hitler o neútočení už z roku 1934. Proč ale do Polska Donald Trump nepřiletěl , tak mne napadlo, že možná od svého příbuzenstva ví, že pro Československo 2.světová válka začala už 15.března 1939, ale už také Mnichovem a zářím a říjnem 1938, kdy také mimochodem kdy polská armáda obsadilo Těšínsko,“ upřesňuje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?