Svátek má: Roman

Domácí

Velikost textu:

BV: Pro Západ by bylo „lidštější" pomoci Rusku ukončit syrskou válku

BV: Pro Západ by bylo „lidštější" pomoci Rusku ukončit syrskou válku

To, co se nyní děje v Sýrii, stejně jako to, co bude provincii Idlib, vysvětluje něco takového jako „samonaplněné proroctví“, uvedl publicista Boulevard Voltaire Christian Vanneste.

Ilustrační foto
5. září 2018 - 10:15

Podle jeho názoru panická rétorika Západu ještě zhoršuje situaci civilistů, zatímco „by bylo lidštější pomoci Rusku ukončit válku v Sýrii“.

Taková věc jako „sebenaplňující proroctví“ vysvětluje to, co se děje v Sýrii, stejně jako to, co bude v provincii Idlib, uvedl Christian Vanneste. Mnoho vysoce postavených činitelů tvrdí, že tento region zasáhne humanitární krize. Papež, který má stále autoritu v západním světě, souhlasí s generálním tajemníkem OSN Antóniem Gutteresem, který se obává katastrofy. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian mluvil ve stejném duchu, a dal jasně najevo, jaké úmysly se skrývají za touto politikou „západního znepokojení“ - odpovědnost za „krvavý masakr“ bude vložena na syrský režim.

 
Bašár Asad nepochybně použije chemické zbraně a Západ provede symbolický odvetný úder. To je, podle komentátora, „první proroctví“, které umožní uskutečnit vměšování, které dodá Západu „na váze“ při řešení syrského konfliktu. Le Drian také dodal, že i když Asad vyhrál válku, nedosáhl míru. Jedná se o druhé proroctví, které spočívá v tom, že Západ odděluje vítězství Ruska od vítězství syrského režimu, aby zachránil svou pověst a snaží se o odchod syrského prezidenta.
 
Jak Christian Vanneste napsal, v západních médiích převažuje dezinformace. Provincie Idlib není posledním územím, které syrská vláda nekontroluje. Západ - většinou Američané - je stále přítomen na východě Sýrie. Podle pozorovatele je paradoxem to, že demokratické státy, které jsou nelegálně v zemi, „poučují" legitimní vládu.


O skutečnosti, že Západ přímo či nepřímo pomohl teroristům, „není pochyb", domnívá se pozorovatel Boulevard Voltaire Christian Vanneste. Populace Sýrie, která jen čeká, kdy bude mír a bude možné vést normální život, slouží jako „živý štít" teroristům. Panikářská rétorika Západu ještě situaci civilistů zhoršuje, zatímco „by bylo lidštější pomoci Rusku ukončit válku v Sýrii“.

(kou, prvnizpravy.cz, bvoltaire.fr, foto: arch.)