Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Začíná zasedání Bilderberg, kdo se tam objeví z Česka?

Začíná zasedání Bilderberg, kdo se tam objeví z Česka?

Začíná v Drážďanech 64. zasedání Klubu Bilderberg a skončí v neděli 12. června. Dějištěm bude Hotel Taschenbergpalais Kempinski v centru města.

Betonové bloky a plot obklopují hotel
10. června 2016 - 20:01

Očekává se celkem 130 účastníků z 20 zemí. Vůdčí osobnosti z oblasti politiky, velkých korporací, bank, vojenských, zpravodajských služeb a médií se každoročně setkávají na zasedání tzv. Klubu Bilderberg.

Ačkoli je to svým charakterem soukromá akce, 400 policistů bude chránit hotel od vnějšího světa na účet  daňových poplatníků. Kolem hotelu budou umístěny betonové bloky a plot, které budou bránit demonstrantům projít do ochranné zóny. Policie zde nepovolí skupiny demonstrantů větší než 15 osob.

"Správné by to ale bylo obráceně, bezpečnostní síly b nás měly chránit proti tomuto gangu, Bilderbergu,  který se schází v utajení a opět proti nám něco vymýšlí," píše se na německém blogu Schall und Rauch..

Akci sponzoruje Deutsche Bank a Airbus, protože Paul Achleitner, předseda německé banky a Thomas Enders, generální ředitel Airbus Groupe jsou ve výboru Bilderbergu, takže zároveň i hostitelé.

Tento rok budou diskutovány tyto oblasti:
  • Aktuální události
  • Čína
  • Evropa: migrace, růst, reformy, vize, Union
  • Střední východ
  • Rusko
  • politické scéna ve Spojených státech, ekonomický růst, dluh, reformy
  • geopolitika cen energií a komodit
  • prekarizace a střední třída
  • technologické inovace

Pánové z Bilderbergu nám určují co můžeme vědět a co ne

Předsedou zasedání je Castries, Henri de (FRA), předseda představenstva a generální ředitel AXA Group
Z německých politiků je zde ministr financí Schäuble, ministryně obrany von der Leyen a ministr vnitra de Maizière a předseda spolkové vlády Saska Stanislaw Tillich, který by mohl být nástupcem Merkelové.

Ze Švýcarska je zde například Christa Markwalderová, předsedkyně parlamentní skupiny Švýcarsko-USA.

Existuje spousta dalších zajímavých jmen.

Česká stopa na Bilderbergu

Konference se v minulosti zúčastnilo pět osob z České republiky. Byli to
Vladimír Dlouhý – bývalý místopředseda federální vlády (1989), bývalý ministr průmyslu a obchodu, pracoval pro Goldman Sachs, neúspěšný kandidát na prezidenta ČR (2013), prezident HK ČR
Karel Kovanda (1998) – byl vedoucím administrace na Ministerstvu zahraničních věcí ČSFR, bývalý velvyslanec ČR při OSN, vedl přístupová jednání k NATO (poté od roku 1998 velvyslanec ČR u NATO) a Západoevropské unii
Michael Žantovský (1999) – tiskový mluvčí a poradce prezidenta Václava Havla, předseda Výboru pro zahraniční věcí, obranu a bezpečnost českého Senátu, později velvyslanec ČR v Izraeli
Jiří Pehe (2001) – ředitel New York University in Prague, předtím ředitel Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Václava Havla
Karel Schwarzenberg (2008) – původně vedoucí kanceláře prezidenta Václava Havla, český ministr zahraničních věcí, v roce 2013 neúspěšný kandidát na prezidenta ČR, čestný předseda TOP 09.

(rp,prvnizpravy.cz,alles-schallundrauch,foto:alles-schallundrauch)